Aktualności

Tour of Oman: Ponzi 26. na 2. etapie

Simone Ponzi był najsilniejszym z “pomarańczowych” na 2.etapie Tour of Oman, wygranym przez Bena Hermansa.

Info: 15 lutego, Nakhal – Al Bustan, 145,5km

Pogoda: ciepło, słonecznie

Trasa: pagórkowata, ciężki finisz

tour-of-oman-2017-stage-2-1485797706

Po wczorajszym, szybkim etapie, dziś kolarze również się nie oszczędzali. Po pierwszej godzinie jazdy, podczas której spora część trasy prowadziła lekko w dół, prowadząca dwójka pokonała prawie 52 kilometry. Mark Christian (Aqua Blue Sport) i Preben Van Hecke (Sport Vlaanderen – Baloise) zgodnie współpracowali i 70km przed końcem mieli prawie 8 minut zapasu.

Wtedy jednak mocniej na pedały nacisnął peleton i zaczął zdecydowanie gonić. Ucieczka została skasowana na ostatnich 20 kilometrach. W pagórkowatej końcówce kilku kolarzy próbowało szczęścia, ale ostatecznie o zwycięstwo walczyli faworyci generalki, jadący w mocno poszatkowanej grupie zasadniczej.

Na finiszowych, prowadzących w górę metrach, najmocniejszy był Ben Hermans (BMC Racing). Pokonał on Rui Costę (UAE Abu Dhabi) i Jakoba Fuglsanga (Astana) oraz założył koszulkę lidera wyścigu.

Pierwszym „pomarańczowym” na mecie był Simone Ponzi, który zajął 26.miejsce, ze stratą 33 sekund. Tę samą lokatę zajmuję też w ogólnym zestawieniu (strata 43 sekundy).

Wyniki