Aktualności

Tour of Oman: Szybki Sisr na ostatnim etapie, Ponzi 30. w generalce

Frantisek Sisr zajął 14.miejsce na ostatnim etapie Tour of Oman, a Simone Ponzi uplasował się w czołowej “30” w końcowym zestawieniu.

Info: 19 lutego, etap 6., The Wave – Muttrah Corniche, 130km

Pogoda: ciepło, słonecznie, wietrznie

Trasa: pofałdowana/płaska

tour-of-oman-2017-stage-6-1485797754

Pomimo krótkiego dystansu zdecydowanie nie miał to być łatwy etap. Mocne tempo od samego startu, dwa podjazdy w drugiej fazie zmagań i silny boczny wiatr sprawiły, że nogi mocno odczuły te 130 kilometrów. Załapać się do ucieczki nie było łatwo, a tymi, którym ta sztuka się udała byli Aime De Gendt (Sport Vlaanderen – Baloise), Iljo Keisse (Quick-Step Floors) i Benjamin Giraud (Delko Marseille Provence KTM).

Maksymalna przewaga w pewnym momencie sięgnęła 3 minut. Na pierwszym podjeździe pod premię górską z czołówki odpadł Giraud, a pozostali dwaj uciekinierzy nie mieli zamiaru oglądać się za siebie.

Wjeżdżając na finałowe 15 kilometrów duet miał zapas 1:15, a ekipy sprinterskie były mocno zmotywowane by doścignąć prowadzących. Najpierw do peletonu wrócił De Gendt, a akcja Keisse została skasowana 5 kilometrów przed metą.

W samej końcówce szczęścia spróbowali Romain Bardet (AG2R La Mondiale) i Greg van Avermaet (BMC Racing), ale na finiszowych metrach karty rozdawali typowi sprinterzy. Wygrał, po raz trzeci w tegorocznej edycji, Alexander Kristoff (Katusha) potwierdzając, że jest najszybszym zawodnikiem peletonu w Omanie. Za nim finiszowali Eduard Grosu (Nippo – Vini Fantini) i Sacha Modolo (UAE Abu Dhabi).

Frantisek Sisr i Patryk Stosz zaprezentowali swoje umiejętności walki sprinterskiej, zajmując 14. i 17.miejsce.

Ben Hermans (BMC Racing Team) wrócił do domu ze zwycięstwem w końcowej generalce, a Simone Ponzi został najwyżej sklasyfikowanym kolarzem CCC Sprandi Polkowice. Uplasował się on na 30.miejscu (strata 5:39).

Wyniki