Aktualności

Tour of Qatar: Boasson Hagen deklasuje rywali w czasówce, „Pomarańczowi” daleko

Trzeci etap Tour of Qatar był jazdą indywidualną na czas. Niestety nie był to dzień „pomarańczowych” i sklasyfikowani oni zostali na dalszych pozycjach. 

Na zawodników czekało 11, płaskich kilometrów. Część trasy prowadziła pod wiatr i było to dla zawodników spore utrudnienie. Czasówka wymagała zatem od kolarzy ogromnej mocy w nogach.

Jako pierwszy z ekipy CCC Sprandi Polkowice, z rampy startowej zjechał Davide Rebellin. Uzyskał on wynik 15:21. Po nim, ruszali kolejni „pomarańczowi”, w kolejności: Simone Ponzi, Grzegorz Stępniak, Adrian Honkisz, Jarosław Marycz, Tomasz Kiendyś i Adrian Kurek.

Najlepszy spośród tej „siódemki” był Jarosław Marycz, który wykręcił czas 14:58. Był to 58. wynik, o 1:32 wolniejszy od rezultatu zwycięzcy, Edwalda Boassona Hagena (Dimension Data). Norweg był poza zasięgiem rywali i kolejnego Josa van Emdena (LottoNL-Jumbo) pokonał aż o 25 sekund. Trzecie miejsce, z 29 sekundami straty, zajął Manuel Quinziato (BMC).

Dzięki imponującej jeździe, Boasson Hagen awansował również na prowadzenie w klasyfikacji generalnej. W niej Adrian Kurek plasuje się na 31. pozycji (strata 3:19).