Aktualności

Tour of Qatar: Ciężki początek dla „pomarańczowych”

Tour of Qatar rozpoczął się od bardzo wysokiego tempa. Średnia prędkość pierwszego dnia rywalizacji sięgnęła 50 km/h i sprawiła, że najwyżej sklasyfikowany kolarz CCC Sprandi Polkowice, Adrian Kurek zameldował się na 25.pozycji.

Otwarcie Tour of Qatar było dosyć nietypowe. Tym razem nie było typowej ucieczki dnia, gdyż peleton podzielił się na bocznym wietrze w pierwszej części zmagań. Na czele uformowała się 21-osobowa grupa, a w niej znalazły się bardzo znane nazwiska – Mark Cavendish, Andrea Guardini, Sacha Modolo, Alexander Kristoff, Edward Boason Hagen i Tyler Farrar. Niestety w czołówce zabrakło przedstawicieli CCC Sprandi Polkowice.

Wyścig rozgrywany był na pełnych obrotach od samego startu. Średnia prędkość po dwóch godzinach wyniosła 52km/h. Różnica między czołówką, a grupą zasadniczą wzrosła do ok. minuty i na tym poziomie utrzymywała się przez większość zmagań, aż do samego końca.

Tempo w czołówce nie malało i nie wszyscy byli w stanie utrzymać taką szybkość. Z grupki odpadło kilku kolarzy i zwycięzca został wyłoniony z 16-osobowej stawki. Najwięcej sił w nogach zachował na sprint Mark Cavendish (Dimension Data). Nie dał on szans Sachy Modolo (Lampre-Merida) i Andrei Guardiniemu (Astana).

Adrian Kurek był jedynym zawodnikiem CCC Sprandi Polkowice, który zameldował się na kresce w peletonie, kończąc etap na 25.pozycji, ze stratą 1:43 do zwycięzcy.