Aktualności

Tour of Slovakia: Tratnik na podium etapowym i z koszulką lidera

Jan Tratnik był trzeci na najdłuższym etapie Tour of Slovakia, broniąc prowadzenia w klasyfikacji generalnej imprezy.

Info: Etap 3, 10 czerwca, Nitra – Trnava, 222km

Trasa: pagórkowata

w4-1024x542

Przebieg zmagań

Ucieczka dnia formowała się bardzo długo, bo blisko 1,5 godziny. Załapało się do niej 11 kolarzy: Juan Jose Amador (Manzana), Dieter Vanthourenhout (Marlux), Matej Mugerli (BMC-Amplatz), Markus Kopfauf (WSA-Greenlife), Oleksandr Polivoda (Kolss), Sergey Luchšenko (Astana), Andris Vosekalns (Rietumu Riga), Moriz Fussnegger (0711-Cycling), Timothy Rugg (Bike Aid), Juraj Lajcha (Slovakia) i Martin Mahdar (Dukla Banska Bystrica). Wypracowali oni ponad 4 minuty przewagi, która była pilnowana przez „pomarańczowych”. Z przodu jechało kilku zawodników, których straty w generalce nie przekraczały minuty, więc nie można było tego odjazdu zignorować.

Na podjeździe pod Štember, Mugerli zdecydował się na solową akcję. Nikt nie był w stanie za nim ruszyć i 30 kilometrów przed metą wszyscy uciekinierzy, poza samotnym liderem, zostali doścignięci. Gdy do końca było 20km Słoweniec wciąż miał 2:30 zapasu i wystarczyło to mu, by dowieźć zwycięstwo do mety.

Wygrał z przewagą 10 sekund, a Jan Tratnik ponownie zaprezentował się bardzo dobrze w sprincie z dużej grupy, zajmując 3.miejsce. Drugi był co prawda jego największy rywal, Josef Cerny (Elkov-Author), ale Słoweniec zdołał obronić koszulkę lidera generalki. W klasyfikacji młodzieżowej wciąż prowadzi natomiast Piotr Brożyna, który zameldował się w peletonie.

Mieliśmy sporo szczęścia w końcówce, bo tuż przed metą doszło do kraksy tuż przede mną. Ja i Josef Cerny zdołaliśmy jakoś ją ominąć i finiszować na 2. i 3.miejscu. Bardzo się cieszę, że zdołaliśmy bezpiecznie ukończyć etap – opowiadał Jan Tratnik. Nasza ekipa dziś ponownie była niesamowita. Koledzy z ekipy pokazali ogromną siłę i chciałbym podziękować im za to wsparcie. Wielcy z nich wojownicy.

Jutro ostatni etap wyścigu – do pokonania będzie 152 zupełnie płaskich kilometrów.

Wyniki