Aktualności

Tour of Slovenia: Schlegel 19. w Celje  

Na pierwszym górzystym etapie Tour of Slovenia, Michal Schlegel zameldował się na 19.miejscu, tracąc do zwycięzcy Rigoberto Urana 41 sekund.

Info: 3.etap, 15 czerwca, Slovenske Konjice – Celje, 175,7km

Trasa: górzysta, meta na krótkim wzniesieniu (finałowy kilometr 6,7%)

Po wielu próbach zawiązania ucieczki na początkowych kilometrach, na czele wyłoniła się dwuosobowa grupka. Jej skład był nieco niespodziewany, z dwoma wysokiej klasy sprinterami – Rogerem Kluge i Marcelem Kittelem. Uzyskali oni ponad 5-minut przewagi nad peletonem, w którym jechali pomarańczowi.

Uciekinierzy zostali wchłonięci u podnóża podjazdu 2.kategorii, 23km przed metą, przez mocno rozpędzona grupę zasadniczą. Kolarze CCC Sprandi Polkowice również mieli swój udział w tym przyspieszeniu, starając się, by ich liderzy rozpoczęli wzniesienie z dobrej pozycji. Jan Tratnik i Michal Schlegel jechali w czołowych rzędach gdy droga zaczęła się piąć w górę, ale potem Słoweniec stracił kontakt z czołówką. Natomiast Czech wspinał się z najlepszymi aż do momentu, w którym główni faworyci zaczęli się nawzajem atakować. Schlegel nie zdołał odpowiedzieć na te ruchy i „zjechał” do drugiej grupki.

Te akcje nie były jednak decydujące i stawka się zjechała po zjazdach. Na czele był wtedy samotny Matej Mohoric, ale został on doścignięty kilkaset metrów przed szczytem, na stromym fragmencie. Kolarz CCC Sprandi Polkowice rozpoczął finałową wspinaczkę w czołówce, ale ostatecznie zameldował się na 18.miejscu, 41  sekund za zwycięzcą, Rigoberto Uranem. Drugi był Daryl Impey, a trzeci Primoz Roglic.