Aktualności

Tour of Slovenia: Schlegel ponownie w czołowej “20”   

Michal Schlegel zanotował kolejny solidny występ w górach podczas Tour of Slovenia, zajmując na królewskim etapie 19.miejsce.

Info: 4.etap, 16 czerwca, Ljubljana – Kamnik, 155,2km

Trasa: górska

Pierwsze godzina jazdy została zdominowana przez sprinterów, którzy pomiędzy sobą rozstrzygnęli premie lotne usytuowane na początkowych, płaskich kilometrach. Ucieczka dnia uformowała się po ok. 50km jazdy i załapało się do niego 14 kolarzy. Zabrakło wśród nich zawodników CCC Sprandi Polkowice, którzy jechali w peletonie, ok. 2:30 za ucieczką.

Dwa kategoryzowane podjazdy – kat. 2 (Jezersko) i kat. 1 (Pavlicevo Sedlo) – mocno namieszały w stawce. Ucieczka się rozsypała, a peleton mocno się skurczył. Na drugą premię na czele wjechał samotnie Fausto Masnada, a po zjazdach goniła go 4-osobowa grupka, za którą pedałował peleton z Michalem Schlegelem.

Decydujące wzniesienie wprowadziły kolejne roszady. Wszyscy uciekinierzy zostali schwytani, a jako pierwszy na ostatni szczyt w wyścigu wjechał Primoz Roglic. Kilkanaście sekund za nim wpadła główna, kilkuosobowa grupka goniąca, już bez Schlegela.

Roglic utrzymał solowe prowadzenie do samego końca, przyjeżdżając 33 sekundy przed Matejem Mohoricem i Rafałem Majką, którzy przyprowadzili grupkę pościgową. Schlegel zameldował się na 19.pozycji, ze stratą 1:37.