Aktualności

Tour of Slovenia: Tratnik 2. w czasówce na zakończenie wyścigu  

Jan Tratnik zakończył Tour of Slovenia w świetnym stylu, zajmując 2.miejsce na ostatnim etapie, jeździe indywidualnej na czas.

Info: 5.etap, 17 czerwca, Trebnje – Novo Mesto, 21,5km (ITT)

Trasa: pofałdowana

Jan Tratnik był jednym z pierwszych startujących i na pierwszym punkcie pomiaru czasu miał drugi wynik, z 11-sekundową stratą do Alexa Dowsetta. W drugiej części trasy mocno jednak przyspieszył i zameldował się na mecie ze zdecydowanie najlepszym rezultatem, o 20 sekundy lepszym od dotychczasowego lidera, Rogera Kluge.

Czas mijał, a czas Tratnika wciąż pozostawał tym najlepszym. Z prowadzenia zrzucił go dopiero ostatni kolarz, który ruszył na trasę, lider generalki, Primoz Roglic. Uzyskał on wynik o 27 sekund lepszy od zawodnika CCC Sprandi Polkowice, który ostatecznie zajął drugą lokatę.

Dla Tratnika była to piąta w tym sezonie lokata w czołowej „3”, wywalczona w czasówce, w tym roku. Wcześniej wygrał mistrzostwo Słowenii oraz etapy CCC Tour – Grody Piastowskie i Coppi e Bartali.

Po czterech etapach byłem już mocno zmęczony i nie wiedziałem czego się dziś spodziewać. Cały czas wierzyłem jednak, że jestem w stanie pojechać dobrą czasówkę. I faktycznie, „kręciłem” mocno i nie popełniłem żadnych błędów. Ostatecznie nie udało się wygrać, ale przegrałem z moim bardzo dobrym przyjacielem i jednym z najlepszych kolarzy na świecie, Primozem. Nie jestem zatem zawiedziony. To była jedna z najcięższych czasówek w mojej karierze i bardzo się cieszę z tego 2.miejsca. Chciałbym też podziękować ekipie za to, że wierzyła we mnie, pomimo tych trudności, które przeżywałem na poprzednich dwóch odcinkach. 

Bardzo dobrze na ostatnim etapie spisał się też Adrian Kurek, który wywalczył 11.miejsce z czasem 25:47 (1:01 straty). Najwyżej sklasyfikowany w generalce pomarańczowy, Michal Schlegel zajął 30.miejsce, tracąc 2 minuty i w końcowej klasyfikacji uplasował się na 15.pozycji.