Aktualności

Tour of the Alps: Schlegel 13. na Alpe di Pampeago

Michal Schlegel potwierdził dobrą dyspozycję w górach, kończąc trudny etap Tour of the Alps do Alpe di Pampeago na 13.miejscu.

Info: Etap 2., 17 kwietnia, Lavarone – Fiemme/Alpe di Pampeago, 145,4km

Trasa: meta na podjeździe  (7,7km, śr. 9,8%)

Na najcięższym etapie wyścigu, z monumentalnym podjazdem pod Alpe di Pampeago, przez długi czas na czele jechała 6-osobowa ucieczka. Została ona skasowana na ostatnim wzniesieniu. Jako, że „pomarańczowi” nie byli w tej grupce, mogli skupić się na ochronie swoich dwóch liderów, Michala Schlegela i Amaro Antunesa.

Mocne tempo w końcówce, pod górę, sprawiło, że stawka skurczyła się do zaledwie 30 zawodników, 5km przed szczytem. W tym momencie obaj górale w pomarańczowych barwach wciąż byli w tej grupie. Schlegel okazał się być silniejszym z tej dwójki, tracąc kontakt z głównymi faworytami dopiero 1,5km przed końcem zmagań.

Ostatecznie Schlegel przyjechał na 13.miejscu (+49s), a Antunes był 22. (+1:30), za zwycięzcą etapowym, Miguelem Angelem Lopezem (Astana). Po drugim dniu rywalizacji plasują się oni odpowiednio na 17. i 23.pozycji w generalce, ze stratą 1:59 i 2:45 do lidera, Ivana Sosy (Androni – Sidermec – Bottecchia).