Aktualności

Tour of the Alps: Schlegel mocny na pierwszym, ciężkim etapie

Michal Schlegel zaprezentował się z dobrej strony na etapie otwierającym zmagania w Tour of the Alps, zajmując na nim 24. miejsce.

Info: 16 kwietnia, Arco – Folgaria, 134,6km

Trasa: górzysta (premia 2.kategorii w końcówce)

Ucieczka dnia oderwała się po obfitującym w ataki początku, na podjeździe, który rozpoczął się praktycznie tuż po starcie. Liczyła ona 9 zawodników, jednak nie było w niej reprezentantów „pomarańczowych”. Z powodu krótkiego dystansu i silnego składu grupki, peleton nie pozwolił atakującym na uzyskanie przewagi większej niż 3 minuty.

Na kluczowym dla etapu wzniesieniu pod Serrada (2.kat, 19,2km, 5,5%) czołówka się podzieliła i ostatecznie została skasowana 12km przed metą, przez mocno przerzedzoną grupę zasadniczą. Na tym etapie rywalizacji, w 35-osobowej stawce wciąż byli Amaro Antunes i Michal Schlegel.

Tuż przed szczytem faworyci rozpoczęli swoją zaciętą walkę o sukces etapowy. Niestety zarówno Czech, jak i Portugalczyk nie zdołali odpowiedzieć na te przyspieszenia i stracili kontakt z najlepszymi.

Za premią górską, z której do mety było ok. 6 kilometrów, zaatakował Pello Bilbao (Astana). Zachował on prowadzenie do samego końca, wygrał etap i został pierwszym liderem wyścigu. Drugi był jego kolega z zespołu Luis Leon Sanchez, a trzeci Ivan Sosa (Androni – Sidermec – Bottecchia).

Najlepszy z „pomarańczowych”, Michał Schlegel wjechał na szczyt na 24. miejscu, ze stratą 1:07. Amaro Antunes również zmieścił się w czołowej „30”, meldując się na 28.pozycji (1:13).