Aktualności

Tour of the Alps: Schlegel wciąż wysoko w generalce

Michal Schlegel zachował swoją wysoką pozycję w generalce Tour of the Alps, zajmując 19.miejsce na przedostatnim etapie.

Info: Etap 2., 18 kwietnia, Karlovac – Zadar, 244,5km

Trasa: górzysta

Ucieczka dnia na tym odcinku należała do bardzo silnych. Do odjazdu załapali się mocni zawodnicy, tacy jak Felix Grosschartner, czy też Ben Hermans. Peleton zdawał sobie sprawę z siły tej grupki, dlatego nie pozwolił jej na wypracowanie zbyt dużej przewagi. „Pomarańczowi” nie mieli swojego reprezentanta w ucieczce, skupiając wszystkie swoje siły na pomocy dla wysoko sklasyfikowanego w generalce, Michala Schlegela.

Pomimo sprawnej współpracy w czołówce, siła grupy zasadniczej była zbyt duża, by atakujący zdołali ograć goniących. Akcja dnia zakończyła się na premii górskiej 2.kategorii, Bannberg. Tam też doszło do wielu ataków, które rozerwały stawkę. Schlegel nie był w stanie podążyć za najbardziej aktywnymi i ostatecznie przyjechał na metę na 19.miejscu, w grupce, która straciła 50 sekund do triumfatora. Był nim Luis Leon Sanchez (Astana), który zaatakował w samej końcówce i sięgnął po solowe zwycięstwo.

Przed ostatnim etapem Tour of the Alps Schlegel plasuje się na 12.miejscu w klasyfikacji generalnej, 2:37 za liderem, Thibaut Pinot (Groupama – FDJ).