Aktualności

Tour of Turkey: Brożyna 36.na królewskim etapie

Królewski etap Presidential Tour of Turkey zakończył się zwycięstwem Alexeya Lutsenki, a najwyżej z „pomarańczowych” przyjechał Piotr Brożyna.

Info: 12 października, Marmaris – Selcuk, 205,5 km

Trasa: górzysta (premie górskie 1., 3., 2.kategorii), meta na podjeździe (6km, śr. 7%)

Nie tylko końcówka etapu prowadziła pod górę. Również początek był bardzo trudny i górzysty. Załapać się do odjazdu było zatem nie lada zadaniem. Pomarańczowi kilkakrotnie próbowali odskoczyć od głównej grupy, ale ich próby były kasowane.

Z przodu uformowała się 5-osobowa ucieczka, a później dołączyła do niej kolejna trójka (wśród nich nie było przedstawicieli polkowickiego zespołu). Przez długi czas utrzymywali oni ok. 3-minutową przewagę, ale różnicę tę skrupulatnie pilnowała grupa UAE.

Najsilniejsi uciekinierzy zostali wchłonięciu u podnóża decydującej góry, 6 kilometrów przed końcem. Nie był to podjazd dla typowych górali, a bardziej eksplozywnych kolarzy. Amaro Antunes i Paweł Cieślik, którzy zdecydowanie lepiej radzą są na długich i bardziej sztywnych wzniesieniach, nie byli w stanie dorównać tempa rywali. Najdłużej z czołówką utrzymał się Piotr Brożyna, który zameldował się na szczycie na 36.miejscu, ze stratą 1:17 do zwycięzcy, Alexey’a Lutsenko. Nowy lider generalki ograł w sprincie pod górę Diego Ulissiego i Eduardo Pradesa.