Aktualności

Tour of Turkey: dalekie miejsca na 4. etapie.

Giovani Visconti wygrał drugi etap z rzędu podczas wyścigu Tour of Turkey. Kolarz ISD-Neri zajął, dzięki udanej ucieczce, objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
Yukihiro Doi (Skil-Shimano), Philp Ludescher (Vorarlberg-Corratec) i Alberto Fernandez (Xacobeo-Galicia), oderwali się na początkowych kilometrach czwartego etapu i szybko zyskali kilkuminutową przewagę.

Na górskiej premii odskoczyła od peletonu dwójka ISD-Neri: Oscar Gatto i Longo Borghini, która po kilkudziesięcio-kilometrowej pogoni zlikwidowała kilkuminutową stratę do ucieczki i dołączyła do czoła.

Podczas kolejnego ciężkiego podjazdu peleton zaczął się rwać. Z mocnego tempa i licznych ataków utworzyła się czołówka, w której byli: Cristiano Salerno (De Rosa Stac Plastic), Tejay Van Garderen (HTC-Columbia), David Moncoutié (Cofidis), Giampaolo Chuela (Footon Servetto) i Visconti.

Zgodna praca spowodowała, że po kilkunastu minutach mieliśmy na czelę 10 kolarzy, a peleton tracił cztery minuty. Pomimo mocnej pogoni peletonu, nie udało mu się nawet zbliżyć do uciekinierów, gdzie na rzecz swojego lidera pracował team ISD-Neri.

Praca się opłaciła,gdyż Visconti wspaniale finiszował, zdobywając drugie zwycięstwo dla swojej ekipy. Włoch objął również prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Słabo wypadli kolarze CCC Polsat Polkowice. Tomasz Marczyński nie stanął do etapu, Adrian Honkisz uczestniczył w kraksie, a pozostali przyjechali bardzo daleko.

Wyniki 4. etapu, Marmaris – Pamukkale, dystans 207 km

1. Giovanni Visconti (Ita) ISD – Neri 5:46:10
2. Tejay Van Garderen (USA) Team HTC – Columbia
3. David Moncoutié (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

66. Adrian Honkisz 0:18:16
67. Łukasz Bodnar
70. Dariusz Batek
79. Tomasz Kiendyś 0:27:13
83. Krzysztof Jeżowski
84. Bartłomiej Matysiak

źródło: s24.pl