Aktualności

Tour of Turkey: Dobra jazda Jeżowskiego na ostatnim etapie.

Kolarz grupy HTC-Columbia, Andre Greipel wygrał ostatni 8. etap wyścigu Tour of Turkey. Dla Niemca to 5 zwycięstwo etapowe w tegorocznej edycji tureckiej imprezy. Giovanni Visconti (ISD-Neri) zapewnił sobie triumf w końcowej klasyfikacji generalnej. Dobre 11 miejsce na dzisiejszym etapie zajął Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice).

Bohaterami dzisiejszego dnia byli Ermanno Capelli (Footon-Servetto), Kalle Kriit (Cofidis), Oleg Berdos (De Rosa – Stac Plastic), David Deroo (Skil-Shimano) oraz Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice). Piątka kolarzy oderwała się mniej więcej na 25 kilometrów przed metą i miała maksymalną przewagę 2 minut i 30 sekund.

Na półmetku do roboty wzięły ekipy ISD-Neri oraz HTC-Columbia, które szybko zaczęły niwelować przewagę do uciekającej grupki. Gdy peleton czołówkę miał już praktycznie na wyciągnięcie ręki, zaatakowali Capelli oraz Deroo. Jednak i ta akcja zakończyła się niepowodzeniem i po kilku kilometrach przed peletonem nie było już nikogo.

Do walki włączyły się ekipy sprinterów, które za wszelką cenę chciały wyprowadzić swoich liderów na jak najlepsze pozycje. Na ostatnich kilometrach tempo w peletonie dyktował Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice). Niestety Krzysztofowi Jeżowskiemu nie udało się zająć miejsca w pierwszej dziesiątce, chodź było blisko. Mistrz Polski ukończył dzisiejsze ściganie na 11 pozycji.
Etap wygrał Andre Greipel, który pewnie pokonał Angelo Furlana (Lampre-Farnese Vini) oraz Kennego Van Hummela (Skil – Shimano).

W klasyfikacji generalnej triumfował Giovanni Visconti, który o 29 sekund pokonał Tejaya Van Garderena (Team HTC – Columbia) oraz trzeciego Davida Moncoutié (Cofidis, Le Credit En Ligne), który do Włocha stracił 33 sekundy.
Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem został Maciej Bodnar (Liquigas), który zajął 29 miejsce (09:15 do lidera).

Najlepiej z kolarzy CCC zaprezentował się Adrian Honkisz, który uplasował się na 40. pozycji (26:35 do Viscontiego).

Wyniki 8 etapu, Finike – Antalya, dystans 114 km

1. André Greipel (Ger) Team HTC – Columbia 3:41:40
2. Angelo Furlan (Ita) Lampre-Farnese Vini
3. Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano

11. Krzysztof Jeżowski
43. Adam Sznitko
44. Tomasz Kiendys
45. Dariusz Batek
49. Adrian Honkisz 0:00:06
60. Łukasz Bodnar
72. Bartłomiej Matysiak

źródło: naszosie.pl