Aktualności

Tour of Turkey – Elia Viviani zwycięża w Izmirze. Kiendyś 16-ty

Elia Viviani (Cannondale) wygrał 7.etap wyścigu Tour of Turkey z metą w Izmirze. W sprinterskim pojedynku pokonał Andrea Guardiniego (Astana) i Marka Cavendisha (Omega Pharma-Quick Step).

Przedostatni etap wyścigu Tour of Turkey prowadził z Kusadasi do Izmiru. Kolarze mieli do pokonania trasę długości 145 kilometrów która prowadziła po lekko pagórkowatym terenie. Ostatnie kilometry przed metą prowadziły ulicami Izmiru.

W jednej z pierwszych akcji jakie zostały przeprowadzone w peletonie udało się odjechać trójce kolarzy. W ucieczce znaleźli się Piotr Gawroński (CCC Polsat Polkowice), Wesley Sulzberger (Drapac) i Wesley Kreder (Wanty). Uciekinierzy rozpoczęli zgodną współpracę i zyskali przewagę która oscylowała się w granicach 3 minut.


Piotr Gawroński w ucieczce dnia na 7.etapie wyscigu.

Akcja trójki kolarzy trwała aż do momentu kiedy peleton wjechał na ulice Izmiru a do mety pozostawało około 10 kilometrów. Rozpędzony peleton w którym bardzo aktywnie jechali kolarze ekipy Omega Pharma – Quick Step zlikwidowali ucieczkę i rozpoczęli rozprowadzać Marka Cavendisha.

Mimo wytężonej pracy ekipy Omegi Pharma, zwycięstwo etapowe odniósł po raz drugi zawodnik ekipy Cannondale, Elia Viviani. Na ostatnich metrach wystawił koła Cavendishowi i to on podniósł ręce w geście triumfu. Jako drugi metę minął Andrea Guardini (Astana) a Marc Cavendish (Omega Pharma) był trzeci.

Najlepszym z kolarzy CCC Polsat Polkowice okazał się Tomasz Kiendyś który finiszował na 16.miejscu.

Liderem pozostał kolarz Orica Green Edge – Adam Yates, Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) jest piąty, zaś Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) zajmuje 13 miejsce.

Ekipa CCC Polsat Polkowice zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

 

Wyniki 7. etapu, Kusadasi – Izmir (144,8 km):

1. Elia Viviani (Cannondale) 3:04:25

2. Andrea Guardini (Astana)

3. Mark Cavendish (Omega Pharma-QuickStep)

16. Tomasz Kiendyś

42. Davide Rebellin

43. Grzegorz Stępniak

50. Tomasz Marczyński

69. Adrian Kurek

93. Paweł Charucki

125. Piotr Gawroński 2:00

 

info: A.Dyszyński, foto: M.Indzierowski