Aktualności

Tour of Turkey: Greipel zwycięża po raz czwarty, Sznitko 7.

Andre Greipel, po fantastycznej pracy zespołu wygrał szósty etap wyścigu Dookoła Turcji. Niemiec z zespołu HTC-Columbia triumfował po raz czwarty! Adam Sznitko finiszował na 7. pozycji.

Bardzo ciekawie rozegrał się szósty etap Tour of Turkey. Od początku liczne ataki i piekielnie szybkie tempo, które w końcu wyklarowało grupkę uciekinierów. Znaleźli się tam: Władimir Isajczew (Xacobeo Galicia), Christophe Kern (Cofidis), Frederik Wilmann (Skil – Shimano) oraz Arkaitz Duran Aroca (Footon-Servetto). Ekipa ISD-Neri odpuściła odjazd na 5 minut, gdyż właśnie tyle wynosiła strata najwyżej sklasyfikowanego Kerna, do lidera Giovani Viscontiego.

„Zabawa” rozpoczęła się na ciężkim podjeździe. Tam taktyczną wojną rozpętał Cofidis, który porozrywał swoimi atakami i próbą zgubienia Viscontiego cały peleton. Świetnie jechał Maciej Bodnar z Liquigasu, który jechał z najlepszymi. Pomimo licznych prób, francuski zespół nie był w stanie zagrozić pozycji lidera.

Na wypłaszczeniu i zjeździe, zaczęły się zjeżdżać wszystkie grupki, a wśród nich jedna z Andre Greipelem. Zespół HTC-Columbia zaczął się zbierać na czubie peletonu i rozpoczął szaleńczą pogoń za dwójką uciekinierów: Kern-Wilmann, gdyż tylko oni pozostali na czele.

Na 43. kilometry przed metą przewaga wynosiła 5:20, a szosa prowadząca w dół i mała liczebność grupy pościgowej sprzyjała uciekinierom. Kolejne kilometry pokazały, że dwójka ma duże szanse, jednak peleton będzie bardzo blisko. Wściekła pogoń ekipy HTC-Columbia opłaciła się, gdyż 700 metrów przed metą, wycieńczony duet został złapany.

Długim finiszem zaskoczyć rywali próbował Visconti jednak został doścignięty przez Manuelw Bellettiego z Colnago – CSF Inox, zza którego pleców wyskoczył Greipel, odnosząc czwarte zwycięstwo w tym wyścigu. Bellettiego, który zajął trzecie miejsce, minął jeszcze Davide Cimolai z Liquigas-Doimo.

Był to najlepszy etap w wykonaniu CCC Polsat Polkowice, gdyż Adam Sznitko finiszował na siódmym miejscu.

źródło: s24.pl