Aktualności

Tour of Turkey: Jeżowski 9. na 1 etapie

Bardzo dobrze rozpoczął się wyścig dookoła Turcji dla zawodników CCC Polsat Polkowice. Podczas 1. etapu z Kusadasi do Turgutreis długości 181 kilometrów bardzo widoczny był Tomasz Marczyński, a na mecie etapu w czołówce zameldował się Krzysztof Jeżowski, który był 9.

Tan etap miał być płaski, a w ogóle takim nie był. Gdybyśmy ścigali się w Polsce pewnie byłby to odcinek uznany za górski. Dla mnie, dla sprintera był on bardzo wymagający, w zasadzie cały czas góra, dół, niewiele płaskiego – mówił popularny „Jeżu”.

W końcówce Jeżowskiemu pomagali m.in. Dariusz Batek i Bartłomiej Matysiak, którzy osłaniali naszego sprintera od wiatru. – Słowa uznania dla chłopaków z ekipy. W końcówce dawali z siebie bardzo dużo i pomagali mi w przeciśnięciu się do przodu. Osłaniali mnie także od podmuchów wiatru. Wyprowadzili mnie na naprawdę dobra pozycję, co w konsekwencji zaprocentowało – stwierdził Polak.

Wiadomo, że nie mogę porównywać się do tych najlepszych sprinterów. W Polsce jestem może bardzo dobry, ale tutaj poziom ścigania jest zupełnie inny. Tym najlepszym sprinterom dużo łatwiej jest pokonywać takie wzniesienia jak mieliśmy na dzisiejszym etapie. Czołowa dziesiątka w takim gronie zawodników to bardzo dobry wynik. Jestem zadowolony z tego rezultatu – zakończył.

Wyniki 1. etapu, Kusadasi – Turgutreis, dystans 181 km

1. André Greipel (Ger) Team HTC – Columbia 4:40:33
2. Angelo Furlan (Ita) Lampre-Farnese Vini
3. Claudio Cucinotta (Ita) De Rosa – Stac Plastik

9. Krzysztof Jeżowski
31. Adam Sznitko
33. Tomasz Kiendyś
39. Tomasz Marczyński
45. Adrian Honkisz
56. Dariusz Batek
83. Łukasz Bodnar
85. Bartłomiej Matysiak 0:0:26

źródło: s24.pl