Aktualności

Tour of Turkey: Marczyński bohaterem dnia.

Tomasz Marczyński reprezentujący barwy CCC Polsat Polkowice był najwidoczniejszym zawodnikiem podczas 2. etapu Tour of Turkey. Słowa uznania należą mu się tym bardziej, iż oprócz zmagań z rywalami, trudnym terenem silnym wiatrem na etapie walczył z chorobą.

Polak z CCC Polsat podczas poniedziałkowego odcinka wygrał premię lotną, górską i specjalną tzw. Turkish Beauties. – Skoczyłem na początku etapu na pierwszym wzniesieniu. Kiedy wszyscy byli już lekko „podjechani” zaryzykowałem i udało się odjechać – relacjonował Marczyński.

Choroba nie odpuszcza. Rano czułem się fatalnie, dostałem zastrzyk z antybiotykiem i obawiałem się, czy będę w stanie ukończyć etap. W tej sytuacji nie mogłem wymagać od siebie więcej aniżeli udało mi się zrobić. Nie mogę narzekać na dzisiejszy wynik – dodał.

Raczej nie było mowy o tym, żeby dojechać do mety, chociażby z tego względu, że współpraca w grupce nie układała się – komentował Marczyński. – W dalszym ciągu mam nadzieję na poprawę stanu zdrowia, bo w takim stanie naprawdę trudno jest powalczyć – zakończył.

Dzięki jeździe w czołówce ekipa CCC Polsat była widoczna już od samego początku wyścigu, a na podium w Turgutreis Marczyński wychodził aż dwa razy.

źródło: s24.pl