Aktualności

Tour of Turkey: Mark Cavendish zwycięża po raz drugi

Mark Cavendish (Omega Pharma-Quick Step) po raz kolejny sięgnął po zwycięstwo etapowe wygrywając 2. etap wyścigu Tour of Turkey. Grzegorz Stępniak finiszował na 24.miejscu.

2.etap wyścigu Dookoła Turcji prowadził z Alanyi do Kemer a jego długość wynosiła 174 kilometry. Trasa tego etapu prowadziła również po wyjątkowo płaskim terenie co było wiadomym, że o zwycięstwo etapowe będą walczyć sprinterzy. Tak jak podczas pierwszego etapu, peleton „zezwolił” na odjazd pięcioosobowej grupki kolarzy. W ucieczce znaleźli się Martijn Verschoor (Novo Nordisk), Nicol Boem (Bardiani), Matti Pozzo (Neri Sottoli), Ahmet Orken (Torku Sekerspor) i zawodnik „pomarańczowych” – Paweł Charucki.

Zgodnie z założeniami na dzisiejszy etap mieliśmy być aktywni i zabierać się w odjazdy – informuje uczestnik dzisiejszej ucieczki, Paweł Charucki. Byłem na przedzie grupy w momencie kiedy zawiązywał się odjazd. Doskoczyłem do uciekających kolarzy i w ten sposób znalazłem się w odjeździe. Z początku było dość fajnie, warunki były sprzyjające, wszyscy zgodnie współpracowali i dość szybko wypracowaliśmy sobie ponad 5 minutową przewagę nad peletonem. Później zaczęło dość mocno wiać z boku a momentami trzeba było jechać pod wiatr. Zrobiło się ciężej. Od siedemdziesiątego kilometra zaczęło dokuczać mi biodro, które ucierpiało na wyścigu Rund um Koeln. Zabrakło mi sił i odpuściłem odjazd. Kiedy dołączyłem do grupy, okazało się, że Tomek Marczyński złapał gumę. Żeby mógł dalej jechać oddałem mu swoje koło. Później znowu dochodziłem do grupy i jakoś udało się dojechać do mety w peletonie – zakończył Paweł Charucki.

Ostatecznie, na 16 kilometrów do mety, uciekająca grupa została doścignięta przez rozpędzony peleton w którym tak jak wczorajszego dnia „rządziła” ekipa Omega Pharma – Quick Step. Na finiszowych metrach ponownie najlepszy okazał się Mark Cavendish, który pokonał Francesco Chicchiego (Neri Sottoli) oraz Niccolo Bonifazio (Lampre – Merida).

24. miejsce wywalczył Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice).

Zgodnie z planem, na drugim etapie wyścigu nasz zawodnik znalazł się w gronie uciekinierów – poinformował dyrektor sportowy ekipy, Robert Krajewski. Na finiszu, podobnie jak dzień wcześniej, swojej szansy szukał Grzegorz Stępniak, ale niestety nic nie wskórał. Czekamy na wtorkowy etap z podjazdem pod Elmali bo na nim powinien powalczyć zarówno Davide Rebellin, jak i Tomasz Marczyński – zakończył Robert Krajewski.

Na pozycji lidera umocnił się Mark Cavendish (Omega Pharma – Quick Step).

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem w generalce jest Grzegorz Stępniak, który zajmuje 21.miejsce.

Przed startem do 2.etapu.

 

Paweł Charucki w ucieczce dnia.


Paweł Charucki.

 

Wyniki 2.etapu: Alanya – Kemer (174.2 km);

1. Mark Cavendish (Omega Pharma – Quick Step) 3:50:17

2. Francesco Chicchi (Neri Sottoli))

3. Niccolo Bonifazio (Lampre – Merida)

24. Grzegorz Stępniak

47. Tomasz Marczyński

53. Piotr Gawroński

54. Tomasz Kiendyś

83. Mateusz Nowak

86. Davide Rebellin

97. Adrian Kurek

125. Paweł Charucki

 

info: A.Dyszyński, foto: M.Indzierowski