Aktualności

Tour of Turkey: Paluta 16. w Marmaris

Michał Paluta był najszybszym z kolarzy CCC Sprandi Polkowice na 3.etapie Presidential Cycling Tour of Turkey, który zakończył się sprintem z przerzedzonego peletonu.

Info: 11 października, Fethiye – Marmaris, 137,2 km

Trasa: pofałdowana

7-osobowa ucieczka jechała na czele przez większość etapu, a ich maksymalna przewaga wyniosła prawie 3 minuty. Kolarze CCC Sprandi Polkowice schowani byli w peletonie, gdyż szanse na dojechanie tej niewielkiej grupki do samej mety były bardzo niewielkie.

Czołówka rozsypała się na przedostatnim wzniesieniu, a ostatni walczący z przodu uciekinierzy zostali doścignięci na finałowym podjeździe, ok. 13km przed metą. Wtedy tempo w grupie zasadniczej mocno wzrosło. Po sporym ożywieniu w okolicach szczytu stawka mocno się rozciągnęła. Część sprinterów straciło kontakt i niestety wśród nich był Szymon Sajnok, który ostatecznie nie zdołał wrócić do gry i nie brał udziału w decydującym pojedynku.

Rozegrał się on z przerzedzonego peletonu i po raz drugi z rzędu po zwycięsko sięgnął lider generalki, Sam Bennett. Pokonał on Maximiliano Richeze i Johna Degenkolba. Pod nieobecność Sajnoka, na finiszowych metrach walczył Michał Paluta, zajmując 16.lokatę.