Aktualności

Tour of Turkey: „Pomarańczowi” bez strat

Kolarze CCC Sprandi Polkowice zameldowali się w głównej grupie, na drugim, typowo sprinterskim etapie Tour of Turkey. Po raz drugi z rzędu wygrał Mark Cavendish.

Podobny etap, podobny scenariusz. Drugi odcinek Tour of Turkey był prawie kopią etapu otwierającego wyścig. Tak jak wczoraj, na czele jechała 5-osobowa ucieczka, a dwóch z prowadzących, walczyło o punkty na premiach także w niedzielnej rywalizacji – Louis Mas Bonet (Caja Rural- Seguros) i Federic Zurlo (UnitedHealthcare). Towarzyszyli im Kevin De Mesmaeker (Team Novo Nordisk), Frederik Veuchelen (Wanty – Groupe Gobert) i Adrien Niyonshuti (MTN – Qhubeka).

Po osiągnięciu maksymalnej przewagi na poziomie 5:30, peleton zaczął zmniejszać dystans. Różnica została zupełnie zredukowana, głównie za sprawą ekip sprinterskich. Uciekinierzy zostali wchłonięci, gdy do końca pozostało 12 kilometrów.

Zawodnicy CCC Sprandi Polkowice, jechali spokojnie i bezpiecznie w środku grupy, oszczędzając siły na nadchodzące, wymagające, górskie etapy.

Finałowy sprint rozegrał się w podobny sposób, co wczoraj. Mark Cavendish wykorzystał rozprowadzenie kolegi z ekipy, Marka Renshowa i sięgnął po drugie zwycięstwo w wyścigu. Jego najgroźniejsi rywale w tej rozgrywce – Sacha Modolo (Lampre – Merida) i Nicola Ruffoni (Bardiani – CSF Pro Team) przegrali minimalnie, choć duży wpływ na to miał fakt, że Brytyjczyk kończył wyścig z upuszczonym powietrzem w oponie.

Wszyscy „pomarańczowi” zameldowali się na mecie w grupie zasadniczej i bez strat przystąpią do jutrzejszego etapu, kończącego się podjazdem pod Elmali.

Wyniki 2. etapu Tour of Turkey, Alanya – Antalya, 182km

1. Mark Cavendish (Etixx-Quick Step)

2. Sacha Modolo (Lampre – Merida)

3. Nicola Ruffoni (Bardiani – CSF Pro Team)

28. Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice)

36. Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi Polkowice)

59. Stefan Schumacher (CCC Sprandi Polkowice)

84. Adrian Honkisz (CCC Sprandi Polkowice)

87. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice)

89. Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice)

104. Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice)

122. Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice)