Aktualności

Tour of Turkey: Rebellin stracił prowadzenie, jest 2. w generalce

Davide Rebellin zajął 19.miejsce na drugim z górskich etapów Tour of Turkey i stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Wciąż jednak plasuje się wysoko, na 2.pozycji.

Na kilkudziesięciu ostatnich kilometrach w peletonie obowiązywało bardzo mocne tempo. Grupa jechała praktycznie tak, jakby zaraz miało dojść do masowego sprintu. Przez to, na ostatnim podjeździe Davide nie czuł się najlepiej. Na metę nie wjechał wyjątkowo zmęczony, miał po prostu „przyblokowane” nogi. Gdyby przed Selcuk była jeszcze jedna większa góra, na pewno byłby to dla niego lepszy układ. Trzeba też pamiętać, że ma on 43 lata. W tym wieku bardzo trudno o regnerację. Na pewno nie pomogła też wczesna pobudka, o 6 rano, na niezapowiedzianą kontrolę antydopingową – powiedział Gabriele Missaglia.

Ponad godzinę trwało formowanie ucieczki dnia. Po 60 minutach wyścigu, zawodnicy mieli już w nogach 52 kilometry. Prędkość grupy uniemożliwiała chętnym do odjazdu, oderwanie się od peletonu. Odskoczyć udało się dopiero czwórce – Rudolph (Drapac), Salomein (Topsport), Jans (Wanty) i Akdilek (Torku). Ich maksymalna przewaga wynosiła 4:30.

Ekipa CCC Sprandi Polkowice pracowała na czele z Tinkoff-Saxo, by zredukować tę różnicę. Ucieczka została skasowana 22 kilometry przed metą. Jeszcze przed rozpoczęciem ostatniego podjazdu w Selcuk, ekipy najgroźniejszych rywali Davide Rebellina w klasyfikacji  generalnej, rozkręcili bardzo mocne tempo.

U podnóża rozpoczęła się seria ataków, praktycznie z każdej strony. Ten najbardziej zdecydowany i przeprowadzony w odpowiednim momencie wykonał Pello Bilbao (Caja Rural – Seguros RGA), wygrywając etap. Pokonał on Miguela Angela Lopeza (Astana Pro Team), który ruszył jako jeden z pierwszych. Trzeci był Heiner Rodrigo Parra (Caja Rural – Seguros RGA). Davide Rebellin zameldował się na 19.miejscu, ze stratą ok. minuty do triumfatora i 43 sekund do najgroźniejszego rywala w walce o koszulkę lidera, Kristijanem Duraskiem (Lampre-Merida) i stracił prowadzenie. Traci teraz w generalce 21 sekund.

Zespół CCC Sprandi Polkowice spadł też na 2.lokatę w klasyfikacji drużynowej, za ekipą zwycięzcy Caja Rural – Seguros RGA.