Aktualności

Tour of Turkey: Sisr 10. w Fethiye

Po 8.miejscu na 1. etapie, kolarze CCC Sprandi Polkowice ponownie finiszowali w czołowej „10” w Presidential Cycling Tour of Turkey. Drugiego dnia zmagań 10. po masowym sprincie był Frantisek Sisr.

Info: 11 października, Kumlica – Fethiye, 206km

Trasa: płaska/pofałdowana

Przebieg etapu

Początek zmagań był bardzo aktywny, gdyż wielu kolarzy próbowało oderwać się od stawki. Ostatecznie do ucieczki dnia załapali się tylko dwaj kolarze Mirco Maestri (Bardiani CSF) i Onur Balkan (Turcja). Mniej więcej w połowie rywalizacji dołączył do nich jednak Murilo Affonso (Funvic/Brasil Pro Cycling) i w tym momencie trójka miała ok. 3 minuty przewagi nad spokojnie jadącym peletonem.

Stosunkowo wcześnie, kilkadziesiąt kilometrów przed końcem, tempa w czołówce nie wytrzymał Balkan. Pozostała dwójka musiała radzić sobie sama i ostatecznie została bez problemu doścignięta 12 kilometrów przed metą.

Na ostatnich 10 kilometrach dochodziło do licznych przetasowań w grupie, a poszczególne drużyny formowały swoje pociągi. „Pomarańczowi” tym razem jechali na Frantiska Sisra i starali się wyprowadzić go na dobrą pozycję do finiszu.

Ostatecznie Czech przyjechał na 10.miejscu, a drugie zwycięstwo z rzędu odniósł Sam Bennett (Bora-Hansgrohe). Edward Theuns (Trek – Segafredo) był drugi, a Riccardo Minali (Astana Pro Team) trzeci. Irlandczyk umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Wyniki