Aktualności

Tour of Turkey: słabszy występ

Giovanni Visconti wygrał trzeci etap wyścigu Dookoła Turcji. Włoch z ekipy ISD-Neri pokonał na finiszu współtowarzyszy ucieczki Słowaka Simona Spilaka z Lampre – Farnese Vini i Estończyka Rein Taaramae z Cofidisu, który został nowym liderem.

Etap rozpoczął się od licznych ataków, jednak dopiero gdy przystąpili do nich Polacy udało się odjechać peletonowi. W 4-osobowej czołówce znalazł się Maciej Bodnar z Liquigas-Doimo i Adam Sznitko z CCC Polsat Polkowice, który podczas drugiego podjazdu osłabł z sił.

Wzniesienia na trasie trzeciego etapu chciała wykorzystać ekipa ISD-Neri, która kilkukrotnie rozbijała peleton narzucając bardzo mocne tempo. W czołówce było widać Tomasza Marczyńskiego, który niestety upadł w drugiej części etapu.

Po wchłonięciu grupy uciekinierów, ostatni podjazd tego dnia, ponownie skusił kolarzy do licznych ataków. Kolejny raz w głównej roli wystąpił Giovanni Visconti, który wraz z trójką kolarzy Cofidisu i Simonem Spilakiem oderwali się na 9 kilometrów przed metą.

Czołowa grupka nie dała się już dogonić, a pokaz jak nie rozgrywać finiszu mając liczebną przewagę pokazał Cofidis, który dał się ograć zarówno zwycięskiemu Viscontiemu jak i Spilakowi. Na pocieszenie koszulkę lidera założył Taaramae, któremu będzie ją bardzo trudno odebrać.

Tomasz Marczyński pomimo kraksy i choroby, zdołał przyjechać na wysokiej 28. pozycji, a w klasyfikacji generalnej zajmuje 30. miejsce. Zawodnik CCC Polsat Polkowice stracił koszulkę najlepszego górala, natomiast wciąż prowadzi w klasyfikacji „Tureckich Piękności”.

Wyniki 3. etapu, Bodrum – Marmaris, dystans 166 km

1. Giovanni Visconti (Ita) ISD – Neri 4:22:28
2. Simon Spilak (Slo) Lampre-Farnese Vini
3. Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne

28. Tomasz Marczyński 0:00:22
40. Dariusz Batek 0:01:39
50. Adrian Honkisz 0:02:13
60. Krzysztof Jeżowski 0:03:33
73. Tomasz Kiendyś
78. Bartłomiej Matysiak
99. Adam Sznitko 0:16:42
100. Łukasz Bodnar

źródło: s24.pl