Aktualności

Tour of Turkey: Stosz w ucieczce, Taciak 20. w końcowej generalce

Patryk Stosz spędził prawie cały ostatni etap Presidential Cycling Tour of Turkey w ucieczce dnia, będąc złapanym zaledwie 3 kilometry przed metą. 

Info: Stage 6, 15 października, Istanbul Park F1 – Istanbul, 143,7km

Trasa: płaska

Przebieg etapu

Patryk Stosz zaatakował zaraz po starcie i po kilkunastu kilometrach jego grupka ustabilizowała swoją przewagę na poziomie ok. 2 minut. Z przodu, z kolarzem CCC Sprandi Polkowice pedałowali także Muhammet Atalay (Turkey), Thomas Deruette (WB Veranclassic Aqua Protect) i Paolo Simion (Bardiani CSF).

Peleton prowadzony przez ekipę lidera, UAE Team Emirates trzymał uciekinierów w szachu, nie pozwalając im na uzyskanie większego zapasu.

Stosz I jego towarzysze z odjazdu utrzymywali stałe, mocne tempo, ale zostawili też trochę sił na końcówkę. W niej dali z siebie wszystko, by stawić opór grupie pościgowej, ale ostatecznie zostali doścignięci 3km przed końcem.

Finałowy odcinek był bardzo chaotyczny, gdyż doszło na nim do kilku kraks. Najpierw, 2km przed metą upadło kilku kolarzy jadących w czołowej części peletonu, a kolejny upadek, jeszcze bardziej kluczowy dla losów etapu, miał miejsce na ostatnim zakręcie, 200m przed kreską, gdy poślizgnął się 4-krotny triumfator etapowy, Sam Bennett (Bora –hansgrohe).

Kolarze CCC Sprandi Polkowice zdołali uniknąć kraksy, a po podzieleniu stawki, Michał Paluta rozpoczął sprint z pierwszej grupy. Zajął w Stambule 13.miejsce, a Edvard Theuns (Trek – Segafredo) sięgnął po wygraną. Wyprzedził on Matteo Peulucchiego (BORA – hansgrohe) i Francesco Gavazziego (Androni – Sidermec – Bottecchia).

Diego Ulissi (UAE Team Emirates) obronił koszulkę lidera i zapewnił sobie triumf w końcowym zestawieniu. Na podium stanęli także Jesper Hansen (Astana Pro Team) i Fausto Masnada (Androni – Sidermec – Bottecchia). Mateusz Taciak ukończył 6-dniowe zmagania na 20.miejscu.

Dla „pomarańczowych” był to ostatni start w sezonie 2017.

Wyniki