Aktualności

Tour of Turkey: Taciak 23. na najtrudniejszym etapie

Królewski etap Presidential Cycling Tour of Turkey, z metą na podjeździe w Selcuk, zakończył się zwycięstwem Diego Ulissiego, a najlepszym z “pomarańczowych” był Mateusz Taciak.

Info: 13 października, Marmaris – Selcuk, 204,1km

Trasa: górzysta, meta na 5-kilometrowym podjeździe (śr. 8%)

Przebieg etapu

Na najtrudniejszym etapie tegorocznego wyścigu, do ucieczki dnia załapało się 6 śmiałków. Can Samlı (Turkey), Alberto Cecchin (Wilier Triestina Selle Italia), Ludovic Robeet (WB Veranclassic Aqua Protect), Davide Ballerine (Androni – Sidermec – Bottecchia), Danilo Celano (Caja Rural – Seguros RGA) i Alessandro Tonelli (Bardiani CSF) odjechali na ponad 3 minuty.

Ok. 65km przed metą czołowa grupa się podzieliła i z przodu pozostali tylko Samlı, Ballerini i Robeet. Peleton wcześnie zaczął nadawać mocne tempo i skasował ten odjazd prawie 40 kilometrów przed końcem zmagań.

Od tego momentu, aż do podnóża finałowego podjazdu w Selcuk,  grupa jechała razem. Gdy droga zaczęła piąć się w górę, w stawce doszło do mocnej selekcji. Najlepiej z nią poradzili sobie Mateusz Taciak i Piotr Brożyna, którzy zameldowali się na szczycie na 23. i 29.miejscu, tracąc odpowiednio 1:24 i 2:15.

Wygrał Diego Ullissi (UAE Team Emirates) ogrywając na ciężkich, finiszowych metrach Jespera Hansena (Astana) i Daniela Felipe Martineza (Wilier Triestina – Selle Italia). Włoch objął prowadzenie w wyścigu, a Taciak jest 21.

Wyniki