Aktualności

Tour of Turkey: trzecie etapowe zwyciestwo Marka Cavendisha

Mark Cavendish (Omega Pharma-Quick Step) po finiszu z peletonu wygrał 4.etap wyścigu Tour of Turkey. Liderem wyścigu pozostał nadal Rein Taaramae (Cofidis).

Po wczorajszym, bardzo trudnym etapie górskim, dzisiaj kolarze zmagali się z trasą znacznie lżejszą, choć mocno pagórkowatą. Prowadziła ona z Fethiye do Marmaris a jej długość wynosiła zaledwie 124 kilometry.

Ulewne deszcze podczas trwania 4.etapu, sprawiły, że nawierzchnia dróg zrobiła się bardzo śliska i dochodziło do licznych kraks. W związku z powyższym, sędziowie zdecydowali zatrzymać na pół godziny peleton i zneutralizować ucieczkę która wcześniej odjechała od grupy zasadniczej.

W ucieczce tej jechali: Maxim Belkov (Katusha), Guillermo Mas (Caja Rural-Seguros RGA), Adam Phelan (Drapac), Frederik Backaert (Wanty-Groupe Gobert) i Andrea Fedi (Neri Sottoli). Ich przewaga nad peletonem wynosiła niecałe 3 minuty a po wznowieniu wyścigu, bardzo gwałtownie zaczęła się zmiejszać.

Na ostatnim podjeździe, 10 kilometrów przed metą w Marmaris, nie było już ucieczki a peleton bardzo mocno się „naciągnął”. Na przedzie pracowały ekipy Lotto-Belisol i Omega Pharma Quick Step, przygotowując swoich sprinterów do finałowej rozgrywki.Finisz perfekcyjnie rozegrała ekipa Omega Pharma, wyprowadzając Marka Cavendisha na dogodna pozycje do ataku, co on skrzętnie wykorzystał zostając zwycięzcą 4. etapu.

Robert Krajewski: Zgodnie z przewidywaniami, na metę czwartego etapu przyjechała duża grupa i o zwycięstwie decydował finisz z peletonu. Pomimo aktywności naszych zawodników na początku etapu, tym razem nie mieliśmy swojego kolarza w ucieczce. Jutro spodziewam się podobnego scenariusza wydarzeń jak dzisiaj. Będziemy próbować zabierać się we wszystkie odjazdy oraz na końcowych metrach rozprowadzić naszego sprintera Grzegorza Stępniaka – zakończył Robert Krajewski.

Na ostatnim podjeździe, było trochę zamieszania co spowodowało, że Davide Rebellin został nieco w tyle i na metę przyjechał z 10 sekundową stratą. W klasyfikacji generalnej wyścigu spadł na 13.miejsce tracąc do lidera Rein Taaramae (Cofidis) 48 sekund.

 

Wyniki 4. etapu, Fethiye – Marmaris (124,2 km):

1. Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-QuickStep 3:14:23

2. Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida

3. Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-QuickStep

30. Tomasz Kiendyś

37. Tomasz Marczyński

51. Adrian Kurek

58. Davide Rebellin 0:10

95. Grzegorz Stępniak 2:00

102. Piotr Gawroński 3:12

112. Paweł Charucki 3:49

 

info:A.Dyszyński, foto: M.Indzierowski