Aktualności

Tratnik utrzymuje prowadzenie w Tour de Slovaquie

Jan Tratnik wywalczył 6.miejsce na 1.etapie Tour de Slovaquie, utrzymując prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Info: 1.etap, 7 czerwca, Levoca – Banská Bystrica, 211km

Trasa: górzysta; pagórkowata końcówka

w2-1024x460

Przebieg zmagań

Grupa CCC Sprandi Polkowice kontrolowała wydarzenia od początku etapy, gdy kasowała groźne dla niej ataki. W końcu pozwoliła oderwać się dwójce Hans-Jorg Leopold (WSA-Greenlife) i Mattia Viel (Unieuro). Później na skok zdecydowali się też Peeter Pruus (Rietumu Banka), Daniel Turek (Cycling Academy) i Nikolaj Trusov (RusVelo), dołączając do prowadzących. „Piątka” uzyskała maksymalne prowadzenie na poziomie 5 minut i było ono pilnowane przez „pomarańczowych”, nadających tempo w peletonie.

Na podjeździe 1.kategorii pod Čertovicę, ok. 90km przed metą ucieczka zaczęła się rozsypywać a na szczyt samotnie wjechał Turek. Peleton także mocno się przerzedził i po zjazdach doszedł ostatniego uciekiniera.

Tempo się uspokoiło i spora grupa kolarzy zdołała wrócić do stawki. Końcówka ponownie obfitowała w ataki, ale kolarze CCC Sprandi Polkowice też byli przygotowani na ten scenariusz, kasując odjazdy. Cała ekipa pracowała bardzo mocno przez cały dzień i dzięki temu lider wyścigu Jan Tratnik zdołał wjechać na metę w pierwszej, ok. 40-osobowej grupie. Finiszował na 6.miejscu, utrzymując prowadzenie w generalce. Z najlepszymi przyjechał też Piotr Brożyna, zachowując białą koszulkę lidera klasyfikacji młodzieżowej.

Wygrał Mihkel Raim (Israel Cycling Academy), pokonując Kevina Pauwelsa (Marlux – Napoleon Games) i Davide Mucelliego (Meridiana Kamen Team).

Wyniki