Tratnik z 8.miejscem w Volta ao Alentejo

Jan Tratnik zakończył Volta ao Alentejo z 8.miejscem na finałowym etapie i tą samą lokatą w końcowej klasyfikacji. Ostatniego dnia zmagań w odjeździe znalazł się inny z „pomarańczowych”, Marcin Mrożek.

Info: 26 lutego, etap 5., Ferreira do Alentejo – Évora, 168.9km

Traska: płaska (trzy premie lotne – 62,8km, 90,4km, 144,6km)

Gráficos Percurso VOLTA ALENTEJO 2017.xls

Ucieczka dnia z Marcinem Mrożkiem uformowała się niedługo po starcie. Kolarz CCC Sprandi Polkowice, który w dniu wyścigu obchodził 27.urodziny, oderwał się razem z czterema innymi zawodnikami: Andreas Vangstad (Team Sparebanken), Julen Irizar (Euskadi), Adam de Vos (Rally Cycling) i Bas Tietema (Na Post Chain). Pomimo ich starań, nigdy nie uzyskali większej przewagi niż 4 minuty.

Przez długi czas różnica utrzymywała się w okolicach 3-minut i zdecydowanie spadła ok. 120.kilometra. 25 kilometrów przed metą ucieczka została doścignięta, a w końcowej fazie wyścigu doszło do pęknięcia w peletonie i podziale na dwie grupy.

W pierwszej utrzymał się Jan Tratnik i mógł powalczyć w sprincie pod górę o kolejną dobrą lokatę w portugalskim wyścigu. Zajął 8. miejsce i na tej samej pozycji ukończył zmagania w klasyfikacji generalnej.

Najszybszy na mecie był Juan Sebastian Molano (Manzana Postobon), który odniósł swoje drugie zwycięstwo w 5-dniowej imprezie. Wyprzedził Christophera Lawlessa (Axeon Hagens Berman) i Dylana Page (Caja Rural – Seguros RGA). 5. był zwycięzca generalki, Carlos Barbero (Movistar).