Trentino: 9. czas ekipy „pomarańczowych” w drużynowej jeździe na czas

Ekipa BMC Racing wygrała jazdę drużynową na czas, która rozpoczęła rywalizację kolarzy w wyścigu Giro del Trentino. Ekipa CCC Polsat Polkowice zajęła 9.miejsce.

W dniach dzisiejszym, kolarze z 16-tu ekip kolarskich rozpoczęli rywalizację w 38. edycji wyścigu Giro del Trentino (kat. UCI, 2HC). Ten bardzo trudny, etapowy wyścig, jest dla wielu kolarzy ze światowego peletonu ostatnim sprawdzianem przed startem w Giro d’Italia. Wyścig składa się z czterech etapów, które rozegrane zostaną na drogach prowincji Trydent. Pierwszy etapem będzie drużynowa jazda na czas, pozostałe trzy etapy to etapy górskie kończące się metami na podjazdach.

Program wyścigu:

1. etap: Riva del Garda – Arco (14.3 km) – drużynowa jazda na czas;

2. etap: Limone sul Garda – San Giacomo di Brentonico (164.5 km)

3. etap: Mori – Roncone, loc. Pozza ( 184.4 km)

4. etap: Val Daone – Monte Bondone, Trento (175 km)

W wyścigu Giro del Trentino wystartowała ekipa CCC Polsat Polkowice w składzie: Josef Cerny, Adrian Honkisz, Jarosław Marycz, Bartłomiej Matysiak, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Marek Rutkiewicz i Mateusz Taciak.

Na początek rywalizacji kolarze rozegrali drużynową jazdę na czas na stosunkowo krótkiej, 13,4 kilometrowej, płaskiej trasie z Riva del Garda do Arco.

Najlepszy czas przejazdu uzyskała ekipa BMC Racing, która pokonała dystans w 14 minut i 2 sekundy. Zawodnik tej ekipy, Daniel Oss, który pierwszy minął linie mety został pierwszym liderem wyscigu.

Kolarze ekipy „pomarańczowych” pokonali dystans czasówki z czasem gorszym od zwycięskiej ekipy o 36 sekundy i zajęli 9.miejsce.

Wyniki 1. etapu Giro del Trentino 2014 (2.HC), Riva del Garda – Arco (13,4 km drużynowa jazda na czas):

1. BMC Racing             14:02

2. NetApp-Endura         00:15

3. Sky Procycling         00:19

4. Movistar               00:22

5. Canondale             00:23

6. Astana               00:29

7. Rusvelo               00:31

8. Lampre-Merida         00:33