Aktualności

Trentino: Edoardo Zardini zwycięża na szczycie San Giacomo. Honkisz w ucieczce

Edoardo Zardini (Bardiani-CSF), po samotnym finiszu na szczycie San Giacomo, został zwycięzcą 2. etapu Giro del Trentino. Aktywna jazda Adriana Honkisza (CCC Polsat Polkowice) w ucieczce dnia.

Podczas drugiego dnia rywalizacji w wyścigu Giro del Trentino kolarze mieli do pokonania trasę długości 164,5 kilometrów. Peleton wystartował w Limone sul Garda a walkę o etapowe zwycięstwo kończył 11,5 kilometrowym podjazdem na szczyt San Giacomo. Na trasie etapu kolarze zmagali się dodatkowo z podjazdem Vigolo Vattaro (737 m n.p.m.) który pokonywali dwukrotnie zdobywając punkty w klasyfikacji górskiej.

Mapka i profil trasy 2.etapu wyscigu Giro del Trentino (www.girodeltrentino.com)

 

Przed startem 2.etapu dyrektor sportowy ekipy Piotr Wadecki powiedział:

„Nie mamy w składzie kolarzy, którzy mogą być wysoko w generalce, będziemy starali zabierać się w ucieczki i walczyć o etapowe zwycięstwa. Liczę na Adriana Honkisza i Maćka Paterskiego. To są kolarze, którzy mam nadzieję powalczą o dobry wynik.

Zdecydowaliśmy, że Davide Rebellin pojedzie Tour of Turkey. On bardzo lubi ten wyścig, to trudna etapówka która mu bardzo odpowiada i widzi w niej szanse na walkę o najwyższe lokaty. Dodatkowo, co ważne dla naszych sponsorów, wyścig pokazuje Eurosport” – zakończył Piotr Wadecki.

Tak jak przewidywał Piotr Wadecki do ucieczki dnia 2.etapu zabrał się zawodnik „pomarańczowych” – Adrian Honkisz. Razem z nim w ucieczce byli Leonardo Duque (Columbia) i Giorgio Cecchinel (Neri Sottoli). Uciekająca trójka widząc, że peleton nie podjął natychmiastowej akcji likwidacji odjazdu, rozpoczęła mocno współpracować, co pozwoliło im dość szybko uzyskać przewagę. Na 50 kilometrze trasy przewaga wynosiła około 8 minut i była to największa uzyskana przewaga.  Aktywny na górskich premiach był Adrian Honkisz. Polak jako pierwszy zameldował się na szczycie drugiej premii.

Przed rozpoczęciem finałowego podjazdu, za sprawa m.in. ekipy BMC Racing która narzuciła w peletonie bardzo wysokie tempo jazdy, ucieczka trzech harcowników została  zlikwidowana.

Podjazd na metę 2.etapu na szczyt San Giacomo mocno porozrywał peleton. Wielu kolarzy próbowało ataków lecz jedynie Edoardo Zardini z ekipy Bardiani –CSF zdołał odjechać pozostałym kolarzom i samotnie minął linię mety zostając zwycięzcą 2. etapu wyścigu. Na drugim miejscu finiszował Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), tracąc do zwycięzcy 19 sekund. Trzeci był Fabio Duarte (Columbia).

Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem ekipy CCC Polsat Polkowice okazał się Marek Rutkiewicz, który przyjechał na metę na 40. miejscu. Do zwycięzcy etapu stracił 1 minutę 59 sekund.

 

Wyniki Giro del Trentino, etap 2: Limone sul Garda – San Giacomo di Brentonico (164.5 km);

1. Edoardo Zardini (Bardiani-CSF) 4:25:39

2. Przemyslaw Niemiec (Lampre-Merida) 0:19

3. Fabio Duarte (Colombia)
40. Marek Rutkiewicz 1:59

48. Mateusz Taciak 3:02

55. Łukasz Owsian 4:26

67. Adrian Honkisz 6:20

73. Bartłomiej Matysiak 7:27

92. Jarosław Marycz 10:12

102. Maciej Paterski 11:51

104. Josef Cerny

 

info: A.Dyszyński + naszosie.pl