Trentino: Honkisz najlepszym góralem, Mendes 13. na etapie

Kolumbijczyk Fabio Duarte Arevalo (Geox-TMC) został zwycięzcą 3. etapu wyścigu Giro del Trentino. Na mecie która na tym etapie kończyła się na podjeździe w Fai della Paganella pokonał Portugalczyka Tiago Machado (RadioShack). Jako trzeci, z trzysekundową stratą, linię metę minął lider wyścigu, Michel Scarponi (Lampre-ISD), który utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

3. etap wyścigu o łącznej długości 185 kilometrów prowadził z Molina di Ledro i kończył się metą na podjeździe w Fai della Paganella. Był to bardzo trudny i dynamiczny etap na którym bardzo dobrze spisali się Polacy. Zaraz po stracie, z peletonu odjechała trójka kolarzy: Anthony Charteau (Europcar), Stefano Borchi (De Rosa) i Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice).

Ucieczka zgodnie ze sobą współpracując szybko zyskiwała przewagę, która w pewnym momencie wynosiła 6 minut. Dobrze zaprezentował się Adrian Honkisz, który dwukrotnie zwyciężył na górskich premiach m.in. w Fai della Paganella , zdobywając tym samym koszulkę najlepszego górala wyścigu.
Kiedy peleton coraz bardziej zbliżał się do finałowego podjazdu, ucieczka została zlikwidowana. Peleton dość mocno został porozrywany a na czele pojawiła się grupka 15 kolarzy w której m.in. jechał Sylwester Szmyd i kolarz CCC Polsat Polkowice Jose Mendes. Tuż przed podjazdem Fai della Paganella , z grupki odskoczyła dwójka kolarzy: Duarte i Machado i to właśnie oni rozegrali walkę o zwycięstwo etapowe.

Zwyciężył Fabio Duarte, przed Tiago Machado. Trzeci na metę przyjechał lider wyścigu, Michele Scarponi. Ósme miejsce zajął Sylwester Szmyd, a Jose Mendes przyjechał na 13 miejscu.

Liderem wyścigu pozostał nadal Michele Scarponi.

Jose Mendes z CCC Polsat Polkowice zajmuje 13 miejsce ze strata do lidera 1 min. 38 sek.

Wyniki 3 etapu: – Fai della Paganella 185 km