Aktualności

Trentino: Rebellin 15. na trzecim etapie

Davide Rebellin był najlepszym naszym zawodnikiem na trasie trzeciego etapu Giro del Trentino.

Włoch przyjechał w głównej grupie, zajmując 15. miejsce i przed ostatnim etapem, plasuje się na 16. miejscu w klasyfikacji generalnej.

To był najcięższy etap tego wyścigu. Od startu bardzo mocne tempo narzucili kolarze Team Sky. Co chwilę silni zawodnicy próbowali odjechać, a trasa prowadziła cały czas góra dół, góra dół. Davide przyjechał w czołowej grupie i jutro powalczy o wejście do „10” w klasyfikacji generalnej – powiedział dyrektor sportowy Piotr Wadecki.

Założenia przed startem etapu były takie, aby próbować zabrać się w ucieczkę. Po kilku atakach odjechała grupka zawodników, bez naszych kolarzy i szybko zyskali kilka minut, jednak już na pierwszym długim podjeździe bardzo mocne tempo peletonu sprawiło, że wielu zawodników nie wytrzymało tempa i ostatecznie wycofali się z wyścigu.

Do ataku ruszyło kilku faworytów jak Scarponi czy Tiralongo. Tempo nie spadało, a nadal rosło, po krótkim zjeździe kolejny podjazd i następne ataki. Niestety kilkudziesięciu sekund brakło małej grupce z Markiem Rutkiewiczem, Łukaszem Owsianem i Jackiem Morajko, aby odjechać wraz z około 40-osobową grupą faworytów.

Znalazł się tam lider naszego zespołu Davide Rebellin, który przejechał wraz z najlepszymi zawodnikami, których na ostatnim podjeździe zostało zaledwie kilkunastu. Na zjeździe do mety grupa ta się powiększyła i ostatecznie Davide wskoczył w klasyfikacji generalnej tylko o jedno oczko w górę.

W piątek decydujący etap, z długim i stromym podjazdem na metę, którego nachylenie miejscami przekracza 25%.

 

Wyniki 3.etapu:

1. Ivan Santaromita (BMC) 4:26:25
2. Paolo Tiralongo (Astana)
3. Michele Scarponi (Lampre-Merida)

15. Davide Rebellin 1:23

80. Marek Rutkiewicz 21:54

82. Adrian Honkisz

83. Jacek Morajko

84. Łukasz Owsian

94. Mateusz Taciak

99. Bartłomiej Matysiak

100. Josef Cerny

Cyryl Szweda (news + foto)