Aktualności

Trzech „pomarańczowych” w top 20 w Coppa Sabatini

Felix Grossschartner zameldował się na 11. miejscu we włoskiej jednodniówce, Coppa Sabatini – Gran Premio città di Peccioli, a w czołowej „20” finiszowało również dwóch innych „pomarańczowych”.

196-kilometrwy wyścig Coppa Sabatini – Gran Premio città di Peccioli miał pagórkowaty profil i rozgrywany był na trzech pętlach, w części na siebie nachodzących. Liczyły one  57,6km,21,7 i 12,2 kilometra, a pokonywane były one odpowiednio raz, trzy i sześć razy. Ostatni kilometr prowadził pod górę, więc na papierze największe szanse na zwycięstwo mieli kolarze klasyczni.

Ucieczka dnia tym razem otrzymała od peletonu sporo przestrzeni. Znalazło się w niej tylko dwóch kolarzy, więc pozwolono jej na prawie 14-minutowy odjazd. Uciekinierzy nie zdołali wykorzystać tak dużej przewagi, choć zostali doścignięci w samej końcówce, na ostatnim okrążeniu. Najdłużej na czele wytrwał Ballerini, który wrócił do stawki zaledwie 3 kilometry przed metą.

O zwycięstwie zadecydował sprint pod górę i równych sobie nie miał w nim Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF). Włoch wyprzedził Andrea Pasqualona (Team Roth) i Carlosa Barbero (Caja Rural – Seguros RGA).

W rywalizacji o zwycięstwo na końcowych metrach brało udział trzech „pomarańczowych”. Najszybszym był Felix Grossschartner, który uplasował się na 11.pozycji. W czołowej „20” znaleźli się również Simone Ponzi, który był 14. oraz Davide Rebellin, który przyjechał na 18.miejscu.