Aktualności

Trzeci etap Tour Méditerranéen odwołany!

Jak poinformowali organizatorzy Tour Méditerranéen, w dniu dzisiejszym (piątek) został odwołany 3.etap wyścigu.

Zgodnie z programem Tour Méditerranéen, w dniu dzisiejszym (piątek) miał zostać rozegrany 3.etap wyścigu na 159 kilometrowej trasie z Marsylii do Saint-Remy-de-Provence. Jak poinformowali organizatorzy, niestety rywalizacji na trasie 3.etapu nie będzie można przeprowadzić.

Otrzymaliśmy informację od organizatorów wyścigu, że z przyczyn od nich niezależnych nie będzie możliwe przeprowadzenie rywalizacji na 3.etapie – informuje dyr. sportowy ekipy CCC Polsat Polkowice, Robert Krajewski. Według wyjaśnień organizatorów, w ostatnich dniach przed wyścigiem i podczas samego wyścigu dochodziło do pewnych rozbieżności natury politycznej pomiędzy władzami Marsylii, dotyczących zasadności przeprowadzenie wyścigu na zaproponowanej trasie. Mimo, że wcześniej została wydana zgoda w dniu wczorajszym została ona cofnięta.

W dniu dzisiejszym ekipy staną na starcie gdzie zostanie podpisana lista startowa i następnie wszyscy przemieścimy się do nowych miejsc zakwaterowania. Poinformowano nas również, że kolejne etapy zostaną przeprowadzone zgodnie z planem – zakończył Robert Krajewski