Aktualności

Trzecie miejsce Sylwestra Janiszewskiego w Memoriale „Trochana”.

Zwycięzcą XXIV Memoriału im. A.Trochanowskiego został kolarz ekipy BGŻ Team, Tomasz Smoleń. Po emocjonującym finiszu z peletonu pokonał Andrzeja Bartkiewicza (Wibatech LMGK Ziemia Brzeska) oraz Sylwestra Janiszewskiego (CCC Polsat Polkowice).

W potwornym upale, przy temperaturze powyżej 30 stopni Celsjusza, 100 osobowy peleton stanął na starcie w Baboszewie by walczyć o zwycięstwo w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego a jednocześnie zdobywać punkty do rywalizacji w kolarskiej BGŻ ProLidze.
Kolarze, a byli wśród nich zawodnicy z wszystkich polskich ekip zawodowych (BGŻ Team, BDC MarcPol, CCC Polsat Polkowice i Wibatech Ziemia Brzeska) a także zawodnicy z Czech, Słowacji i Niemiec, mieli do pokonania trasę długości 168 kilometrów (8 rund, każda po 21 kilometrów).

Pierwszą rundę kolarze pokonywali bardzo spokojnie, przez cały czas jadąc razem. Kiedy rozpoczęła się kolejna runda z peletonu zaatakowała trójka kolarzy: Damian Walczak (BDC MarcPol), Piotr Wojciechowski (KTK Kalisz) i Max Wasileben (Team Nutrixxion) i bardzo szybko uzyskała przewagę nad peletonem, który dalej jechał bardzo spokojnie. Uciekinierzy zgodnie współpracując, dość szybko uzyskali przewagę która wynosiła ponad cztery minuty. Na większa przewagę ucieczki nie mogli pozwolić kolarze z BGŻ Team i CCC Polsat Polkowice. Narzucili bardzo mocne tempo i kiedy rozpoczęła się piata runda peleton znów jechał razem.
Na kolejnych rundach zawodnicy dalej próbowali atakować i niektóre z tych ataków były skuteczne choć nie trwały zbyt długo. W jednym z takich odjazdów odjechał m.in. Piotr Gawroński z CCC Polsat Polkowice ale niestety i ten odjazd na dwie rundy do mety został zlikwidowany. W końcówce wyścigu, dość mocno uszczuplony peleton jechał już razem i wiadomo było, że walkę o zwycięstwo w Memoriale „Trochana” stoczą sprinterzy.

Najszybszym na mecie w Baboszewie okazał się kolarz ekipy BGŻ Team, Tomasz Smoleń i on jako pierwszy minął linie mety, wyprzedzając Andrzeja Bartkiewicza z Wibatechu i Sylewstra Janiszewskiego z CCC Polsat Polkowice.

Tomasz Smoleń, zwyciężając w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego zdobył kolejne punkty do klasyfikacji generalnej BGŻ ProLigi i został jej nowym liderem.

 

Wyniki Memoriału A.Trochanowskiego, Baboszewo, 01.05.2012

1. Tomasz Smoleń (BGŻ Team) 3:57:47
2. Andrzej Bartkiewicz (Wibatech)
3. Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice)

18. Grzegorz Stępniak 0:01
24. Tomasz Kiendyś 0:03
26. Bartłomiej Matysiak 0:12
35. Marek Rutkiewicz 0:21
36. Mateusz Taciak
37 Nikolay Michaylov
60. Piotr Gawroński 3:44