Aktualności

Umag Trophy: Matysiak 5. po nerwowej końcówce

Bartłomiej Matysiak zajął 5.miejsce w pierwszym z trzech chorwackich wyścigów, w których startują kolarze polkowickiej grupy – Umag Trophy (1.2). Z uwagi na liczny peleton i nerwowość w końcówce, często dochodziło w nim do kraks i podziału w grupie.

Wyścig rozgrywany był na rundzie, którą zawodnicy pokonywali 7 razy. Nasi zawodnicy mieli zabierać się w odjazdy. Próbowali, walczyli, ale tego dnia grupa zasadnicza nie pozwalała uciekinierom na wiele. Tempo było wysokie i praktycznie przez większość wyścigu wszyscy jechali razem. Mniej więcej w połowie oderwało się 3 kolarzy, ale zostali wchłonięci na przedostatniej rundzie – opowiadał Tomasz Brożyna, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Końcówka była bardzo nerwowa i niebezpieczna. Na starcie stanęło ponad trzydzieści ekip, więc w peletonie było ok. 200 zawodników. Było tłoczno, każdy chciał być z przodu i to powodowało kraksy. Piotr Brożyna i Jakub Kaczmarek byli zamieszani w jedną z nich, ale nic im się nie stało. Przez ten chaos na metę wpadł przerzedzony peleton. Byli w nim Bartłomiej Matysiak, Eryk Latoń i Michał Paluta. Ci dwaj ostatni pomogli bardziej doświadczonemu koledze, by miał dobrą pozycję w grupie do końcowego sprintu. W nim Matysiak uplasował się na 5.miejscu. – podsumował Tomasz Brożyna.

Najlepszy w sprincie okazał Słoweniec Marko Kump (Adria Mobil), który pokonał Maksyma Averina (Synergy Baku Cycling Project) i Sergey’a Nikolaeva (Itera – Katusha).

Kolejny chorwacki start to Porec Trophy, który odbędzie się 7 marca, również na rundach.

Wyniki Umag Trophy, 160km

1. Marko Kump (Adria Mobil)

2. Maksym Averin (Synergy Baku Cycling Project)

3. Sergey Nikolaev (Itera – Katusha)

5. Bartłomiej Matysiak (Reprezentacja Polski)

33. Michał Paluta (Reprezentacja Polski) 0:26

50. Eryk Latoń (Reprezentacja Polski)

142. Patryk Stosz (Reprezentacja Polski) 3:33

167. Jakub Kaczmarek (Reprezentacja Polski) 11:45

168. Piotr Brożyna (Reprezentacja Polski)