Aktualności

Volta a Catalunya: Paterski 47. na 5.etapie

Maciej Paterski zajął na 5.etapie Volta Ciclista a Catalunya 47.miejsce. Wygrał Alejandro Valverde, a nowym liderem wyścigu został Richie Porte

Pierwsze 80 kilometrów prowadził w dół, więc była to znakomita okazja dla jednego z najlepszych zjazdowców w światowym peletonie, Marka Rutkiewicza do wczesnego ataku. Zaatakował on razem z 11 innymi kolarzami, wypracowali sobie 20 sekund przewagi, ale peleton skasował ten odjazd. Później kolejną próbę podjęła trójka Jan Polanc (Lampre Merida), Calvin Watson (Trek) i Yohan Bagot (Cofidis). Im udało się odjechać i wypracować prawie 5 minut zapasu.

Zostali oni dogonieni 45 kilometrów przed metą, gdy boczny wiatr zaczął mocno wiać i powstawały tzw. wachlarze. Część faworytów zdołało załapać się do pierwszej grupy. Byli tam m.in. Alberto Contador, Alejandro Valverde, Richie Porte, Fabio Aru i Rigoberto Uran. Z przodu nie jechali kolarze CCC Sprandi Polkowice, a Maciej Paterski pedałował w dużym peletonie, razem z Danielem Martinem i liderem wyścigu, Bartem De Clercq.

Na finałowych kilometrach Valverde ruszył z czołowej grupki samotnie i sięgnął po zwycięstwo. 5 sekund za nim, Rigoberto Uran i Paolo Tiralongo przyjechali odpowiednio na 2. i 3.miejscu. Maciej Paterski ukończył zmagania na 47.miejscu, ze stratą 2:53 do zwycięzcy.

Wyniki 5.etapu, Volta Ciclista a Catalunya, Alp – Valls 197.0 km

1. Alejandro Valverde (Movistar)

2. Rigoberto Uran (Etixx-Quick Step) 0:05

3. Paolo Tiralongo (Astana)

47. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) 2:53

109. Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi Polkowice) 13:33

113. Adrian Honkisz (CCC Sprandi Polkowice)

117. Josef Cerny (CCC Sprandi Polkowice)

120. Branislau Samoilau (CCC Sprandi Polkowice)

134. Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowice)

137. Stefan Schumacher (CCC Sprandi Polkowice)

161. Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice)