Aktualności

Volta a Catalunya: Skrócony 4.etap dla Bouhanniego

Dwaj najwyżej sklasyfikowani w generalce kolarze CCC Sprandi Polkowice, Felix Grossschartner i Jan Hirt, ukończyli 4. etap Volta Ciclista a Catalunya w przerzedzonym peletonie.

Info: 23 marca, La Seu d’Urgeil – Igualada, 136km

Trasa: pofałdowana

-volta-ciclista-a-catalunya-2017-stage-4-1489937894

Z uwagi na niską temperaturę i śnieg w Llivia, start etapu został przesunięty o 58 kilometrów do Montferrer. Do pokonania było zatem 136, zamiast początkowo planowanych 194 kilometrów. Po zjeździe samochodami do linii startu na zawodników czekało już słońce i kilkanaście stopni Celsjusza.

Skrócony odcinek oznaczał wyższe tempo ścigania. Początkowe kilometry były bardzo szybkie, nie tylko z uwagi na krótszy dystans, ale też ukształtowanie terenu, gdyż droga przez długi czas prowadziła lekko w dół.

Po przejechaniu 36 kilometrów, zielone światło na odjazd otrzymali José Gonçalves (Katusha-Alpecin), Martijn Keizer (LottoNL-Jumbo), Matteo Bono (UAE Team Emirates), Diego Rubio (Caja Rural) i Juan Felipe Osorio (Manzana Postobon). Ich szanse na dojechanie do mety w ucieczce były jednak znikome, gdyż największa przewaga dnia wyniosła 3 minuty.

Zgodnie z oczekiwaniami, wszyscy zostali wchłonięci przed ostatnim wzniesieniem, Turo del Puig (2.kat). Na tym podjeździe kilku zawodników z czołówki generalki chciało zgubić swoich rywali i po ich przyspieszeniu, peleton stopniał do ok. 60 kolarzy. W czołówce utrzymali się Felix Grossschartner i Jan Hirt. Po zjazdach i odcinku płaskiego finiszowali oni na 31. i 58.miejscu.

Zwycięstwo w sprincie wywalczył Nacer Bouhanni (Cofidis), a z koła nie byli wyjść mu w stanie Davide Cimolai (FDJ) i Daryl Impey (ORICA-Scott). Musieli się oni zadowolić 2. i 3.lokatą.

Wyniki