Aktualności

Volta a Catalunya: Waleczna postawa Hirta i Grossschartnera

Z dobrej strony na ciężkim, górskim etapie do La Molina, pokazali się Felix Grosschartner i Jan Hirt, którzy długo jechali z najlepszymi na wymagających podjazdach.

Info: 23 marca, Mataró – La Molina, 188,3km

Trasa: górska (Alt de Palpers – kat. 3, 5km; Alt de Toses – kat. 1, 123km; La Molina – kat. 1, 156km; La Molina – kat. 1, 187km)

-volta-ciclista-a-catalunya-2017-stage-3-1489937886

Walka o miejsce w ucieczce dnia była bardzo zaciekła i żywa. Dopiero po ok. 60 kilometrach na czele uformowała się wyraźna grupka i znaleźli się w niej Pieter Serry (Quick Step Floors), Natnael Berhane (Dimension Data), Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe) i Diego Rubio (Caja Rural- Seguros RGA). Początkowo także Gianluca Brambilla (Quick Step Floors) jechał na czele, ale jako że jego kolega z zespołu był już z przodu, postanowił poczekać na peleton.

Prowadzący uzyskali maksymalną przewagę na poziomie 7 minut tuż przed wjazdem w wysokie góry. Gdy droga zaczęła się mocniej wznosić, Ackerman stracił kontakt ze swoimi towarzyszami i odpadł na wzniesieniu pod Alt de Toses.

Na podjazdach peleton także się skurczył, do ok. 40 kolarzy. Wśród nich byli Jan Hirt i Felix Grosschartner. Obaj jechali w czołówce, gdy 8 kilometrów przed metą doścignięty został ostatni z uciekinierów, Berhane.

Na finałowym podjeździe do La Molina grupa napędzana była przez Trek-Segafredo. Ekipa ta dokonała dalszej selekcji. 7km przed końcem odpadł Grosschartner, a 3 kilometry dalej odpuścić musiał Hirt. Ostatecznie najlepszy z „pomarańczowych”, Czech, przyjechał na 26.miejscu.

Wygrał Alejandro Valverde (Movistar), pokonując Daniela Martina (Quick Step Floors) i Adama Yatesa (ORICA-Scott). 8.na mecie Tejay van Garderen (BMC Racing) objął prowadzenie w generalce.

Wyniki