Volta a la Comunitat Valenciana: De la Parte rozpoczyna od 21. miejsca w czasówce

W swoim pierwszym starcie w pomarańczowych barwach, Victor de la Parte zajął 21. miejsce na 1. etapie Volta a la Comunitat Valenciana, będącym jazdą indywidualną na czas. Hiszpan był najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem CCC Sprandi Polkowice.

16-kilometrowa czasówka z Benicàssim do Oropesa del Mar nie należała do najłatwiejszych. W drugiej połowie trasy znajdował się ok. 2-kilometrowy podjazd 3.kategorii, a z jego szczytu do mety były prawie 4 kilometry. Najlepiej z zawodników polkowickiej ekipy, w takim terenie, poradził sobie Victor de la Parte. Kolarz pochodzący z Kraju Basków bardzo dobrze czuje się w jeździe indywidualnej i ma na swoim koncie kilka zwycięstw w tej specjalizacji. W swojej pierwszej próbie w sezonie 2016 uplasował się na 21. pozycji z czasem 23:17. Był to wynik o 43 sekundy wolniejszy od czasu zwycięzcy, Woutera Poelsa.

Holender odnotował zdecydowanie najlepszy przejazd spośród wszystkich. Drugiego Luisa Leona Sancheza pokonał o 14, a mistrza świata, Wasyla Kyryjenkę, o 20 sekund.

Na 31. pozycji uplasował się drugi najszybszy z „pomarańczowych”, Mateusz Taciak. „Wykręcił” on rezultat 23:34. On oraz Łukasz Owsian w ostatniej chwili zastąpili w składzie Sylwestra Szmyda i Felixa Großschartnera, którzy z powodu opóźniania we wprowadzeniu ich danych do systemu UCI, nie mogli wziąć udziału w wyścigu. W kolejnej imprezie UCI powinni już mieć prawo startu.

Jutro przed zawodnikami najtrudniejszy etap wyścigu. Kończy się on ok. 14-kilometrowym podjazdem 1.kategorii pod Fredes.