Aktualności

Volta a la Comunitat Valenciana: Magnus Cort Nielsen najszybszy w sprincie na 3. etapie

Magnus Cort Nielsen (ORICA-Scott) wygrał po sprincie z peletonu 3.etap  Volta a la Comunitat Valenciana. Maciej Paterski był najlepszym z finiszujących “pomarańczowych”.

Info: 3.etap, 3 lutego, Canals –  Riba-Roja de Túria, 161km

Pogoda: słonecznie, wietrznie

Trasa: lekko pofałdowana, płaska i kręta końcówka

volta-a-la-comunitat-valenciana-2017-stage-2-1484488536

Miał to być etap dla sprinterów, ale nie mogło oczywiście zabraknąć prób uciekinierów. Jako pierwsi oderwali się Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale), Aitor Gonzalez (Euskadi Basque Country – Murias ), Tyler Williams (Israel Cycling Academy) i Aitor Amores (Inteja Dominican Cycling Team), a później dołączyli do nich Daniel López (Burgos-BH) i Ben Perry (Israel Cycling Academy). Razem wypracowali przewagę na poziomie 3:30.

Peleton, prowadzony przez BMC Racing, a także chcącą doprowadzić do pojedynku sprinterów grupę Cofidis, pilnował, by ta różnica regularnie spadała. Na półmetku wynosiła 2 minuty i było jasne, że uciekinierzy nie mają większych szans na przetrwanie na czele do samego końca.

35 kilometrów przed metą do prowadzących dołączyli Jos Van Emden (Team LottoNL-Jumbo) i Elmar Reinders (Roompot – Nederlandse Loterij), którzy skorzystali ze sprzyjającego wiatru. Później Van Emden ruszył solo i prowadził aż do 11.kilometra przed końcem, gdy cała stawka się połączyła.

W krętej końcówce zawodnicy rywalizowali o dobrą pozycję do sprintu. Niestety kolarze CCC Sprandi Polkowice nie zdołali wywalczyć dobrej miejscówki i ostatecznie finiszowali na dalszych miejscach. Jako pierwszy z nich „kreskę” przeciął Maciej Paterski (39.miejsce).

O zwycięstwie zadecydował pojedynek Magnus Cort Nielsen (ORICA-Scott) – Nacer Bouhanni (Cofidis). Wygrał ten pierwszy, a jako trzeci zameldował się Bryan Couqard (Direct Energie).

Wyniki