Aktualności

Volta a la Comunitat Valenciana: Quintana nowym liderem

Nairo Quintana (Mositar) został zdecydowanym triumfatorem królewskiego etapu Volta a la Comunitat Valenciana. 

Info: Etap 4., 4 lutego, Segorbe – Llucena, 180km

Pogoda: Pochmurnie

Trasa: górzysta, 5 premii górskich (Alto de Arenillas – kat. 2, Alto de Zuicana – kat. 2, Alto de Puertomingalvo – kat. 1, Colado del Vidre – kat. 3, Lucena – Mas de la Costa – kat. 1), finisz na podjeździe – 3,9km, max. 21%, avg. 12,8%

volta-a-la-comunitat-valenciana-2017-stage-2-1484488536

Jan Tratnik był jednym z kolarzy, którzy próbowali wczesnego ataku, ale jego grupka nie otrzymała od peletonu zielonego światła na odjazd. Został doścignięty i ostatecznie „pomarańczowi” nie zdołali załapać się do ucieczki dnia. Tym, którym się powiodło byli Laurens DePlus, Philippe Gilbert (both Quick Step Floors), Lawson Craddock (Cannondale Drapac), Igor Antón (Dimension Data) i Cyril Gautier (Ag2R La Mondiale). W ciężki, górzystym terenie wypracowali przewagę na poziomie ok. 4 minut.

Gdy różnica zaczęła szybko spadać, poniżej 1:30, Gilbert postanowił nie nadwyrężać sił i poczekać na peleton. 15 kilometrów przed metą tempa nie wytrzymał Anton, więc czołówka zmniejszyła się do trzech zawodników.

Akcja prowadzącego trio zakończyła się dokładnie u stóp ostatniego wzniesienia pod Mas de la Costa. Niedługo później zaatakował Nairo Quintana (Movistar) i Merhawi Kudus (Dimension Data). Po kilkuset metrach wspinaczki Kolumbijczyk zostawił Erytrejczyka i od tego momentu trwał spektakl jednego aktora. Kolarz Movistar wygrał zdecydowanie i objął prowadzenie w wyścigu. Drugi był Kudus, a trzeci Portugalczyk Amaro Manuel Antunes (W52-FC Porto-Porto Canal).

Łukasz Owsian był pierwszym „pomarańczowym” na szczycie, meldując się na 39.miejscu.

Wyniki