Aktualności

Volta a la Comunitat Valenciana: Tratnik 16. na 2. etapie

Zawodnicy CCC Sprandi Polkowice byli widoczni na końcowych kilometrach 2.etapu Volta a la Comunitat Valenciana, a Jan Tratnik zdołał finiszować na 14.miejscu.

Info: 2.etap, 2 lutego, Alicante – Denia, 181,8km

Pogoda: Pochmurnie, deszczowo, ślisko

Trasa: Pagórkowata, 5 premii górskich (wszystkie 3.kategorii)

volta-a-la-comunitat-valenciana-2017-stage-2-1484488536

2.etap rozpoczął się od mocnego tempa i wielu prób ucieczek. Przez pierwszych 30 kilometrów nikt nie był w stanie się oderwać. Dopiero atak trójki – Johann van Zyl (Dimension Data), Cyril Gautier (Ag2R La Mondiale) i Hector Saez (Caja Rural – Seguros RGA) – okazał się być skuteczny.

Powiększali oni przewagę, ale nie powstrzymało to Toma Bohliego (BMC Racing) przed próbą doścignięcia prowadzących. W końcu Szwajcar zdołał dołączyć do czołówki, która w pewnym momencie miała ponad 6 minut przewagi.

Samotna pogoń Bohliego dała mu się we znaki i ok. 75 kilometrów przed metą odpadł od ucieczki. Mniej więcej w tym samym czasie, z powodu deszczu i śliskiego asfaltu, doszło do pęknięcia w peletonie. Trzech kolarzy CCC Sprandi Polkowice zdołało utrzymać się w głównej grupie. Później stawka się zjechała i mogła kontynuować zmniejszanie różnicy.

Na przedostatnim wzniesieniu, pod Alto de Montgo, odpadł Saez, a na zjeździe niewielką przewagę uzyskał Gautier. Na płaskim Van Zyl dołączył do Francuza i razem odpierali pościg grupy zasadniczej, która 27km przed metą traciła ok. 2 minuty.

Dwójka ta dała z siebie wszystko, ale goniący nie pozwolili im na dojechanie do mety. Wszystko się połączyło kilkanaście kilometrów przed metą i o wszystkim zadecydował pokonywany po raz drugi tego dnia podjazd Alto de Montgo. Tam „pomarańczowi” jechali bardzo czujnie z przodu i starali się nawet atakować, ale ostatecznie nie zdołali załapać się do zwycięskiego odjazdu.

Najmocniejszy okazał się Tony Martin, który mocno przyspieszył na wzniesieniu i znakomicie pokonał zjazdy. Nie dał się dogonić przez 6-osobową grupę pościgową i sięgnął po solowe zwycięstwo. Drugi był Tim Lighart (Roompot – Nederlandse Loterij), a trzeci Primoz Roglic (Team LottoNL-Jumbo). Pierwszym kolarzem CCC na mecie był Jan Tratnik, który uplasował się na 16. miejscu.

Wyniki