Aktualności

Volta a la Comunitat Valenciana: Tratnik 26. na otwarcie sezonu

Jan Tratnik zajął 26.miejsce na 1. etapie Volta a la Comunitat Valenciana (2.1). Tym wyścigiem grupa CCC Sprandi Polkowice zainaugurowała sezon 2018. 

Info: Etap 1, 31 stycznia, Oropesa El Mar – Peñiscola, 191km

Trasa: pofałdowana (jedna premia 2.kategorii w połowie rywalizacji, płaski finisz)

Ekipa CCC Sprandi Polkowice rozpoczęła sezon 2018 wystawiając na hiszpańską etapówkę 7 kolarzy: Amaro Antunesa, Jana Tratnika, Michala Schlegela, Marko Kumpa, Łukasza Owsiana, Jonasa Kocha i  Kamila Gradka. Jako, że nie mieli oni kilometrów wyścigowych w nogach, na początku brakowało nieco dynamiki i nikt z nich nie zdołał się załapać do głównej ucieczki. Tego dnia liczyła ona 4 kolarzy, którzy wypracowali blisko 5-minutowe prowadzenie.

Peleton nie przejmował się jednak przesadnie tą akcją, gdyż miała ona niewielkie szanse powodzenia. Prowadzący zostali doścignięci 18km przed metą i masowy finisz był praktycznie nieunikniony. „Pomarańczowi” szukali w grupie Marko Kumpa, by wyprowadzić go na dobrej pozycji do sprintu, ale ostatecznie nie zdołali powalczyć o czołowe lokaty. Jan Tratnik był pierwszym z kolarzy CCC Sprandi Polkowice na mecie, meldując się na 26.miejscu.

Danny van Poppel (Lotto-Jumbo) wystrzelił stosunkowo wcześnie, ale zdołał utrzymać wysoką prędkość do samej kreski i sięgnął po pierwsze zwycięstwo w sezonie. Ograł Luca Mezgeca (Mitchelton-Scott) i Jurgena Roelandsa (BMC Racing).

Wyniki