Aktualności

Volta a Valenciana: De la Parte 31. w Xorret del Catí.

Victor de la Parte przyjechał na 31. miejscu na wymagającym, 4. etapie Volta a la Comunitat Valenciana. Triumfując w Xorret del Catí, na pozycji lidera wyścigu umocnił się Woet Poels, 

Początek zmagań był bardzo szybki i obfitował w próby oderwania się od stawki. Przez pierwszą godzinę nikt nie był jednak w stanie odskoczyć od grupy, a średnia prędkość wyniosła aż 49km/h. Gdy sytuacja odrobinę się uspokoiła, na czele uformowała się 7-osobowa czołówka. Jechali w niej Yves Lampaert (Etixx – QuickStep), Matti Breschel (Cannondale), Vegard Stake Laengen (IAM Cycling), Sjoerd Van Ginneken (Team Roompot – Oranje), Andrea Pasqualon (Team Roth), Aitor Gonzalez (Euskadi Basque) i Liam Bertazzo (Southeast – Venezuela).

Zbudowali oni 3-minutową przewagę, która była systematycznie zmniejszana w ciężkim, górzystym terenie. Największą pracę wykonywali kolarze grupy lidera, Team Sky, a w końcówce także ekipa CCC Sprandi Polkowice ustawiła swój pociąg. Ostatecznie ucieczka została skasowana 8 kilometrów przed metą, przed rozpoczęciem ostatniego podjazdu 1.kategorii, którego szczyt znajdował się 2 kilometry przed „kreską”.

Zgodnie z oczekiwaniami wyścig rozstrzygnął się na tym wzniesieniu. Najlepiej wspinał się Poels i zameldował się na samej górze samotnie. Na krótkim zjeździe utrzymał swoją przewagę i cieszył się z drugiego zwycięstwa w tej etapówce (pierwsze odniósł w jeździe indywidualnej, pierwszego dnia rywalizacji). Drugie miejsce zajął jego kolega z zespołu, Beñat Intxausti, a trzecie Ion Izagirre (Movistar).

Najlepszym z „pomarańczowych” był Victor de la Parte, który zameldował się 1:38 za Poelsem i finiszował na 31. pozycji. W klasyfikacji generalnej jest 20.