Volta a Valenciana: De la Parte najlepszym z „pomarańczowych” na górskim etapie

Victor de la Parte był najlepszym z „pomarańczowych” na najtrudniejszym etapie Volta a la Comunitat Valenciana, kończącym się 13-kilometrowym wzniesieniem pod Frades. Ukończył on zmagania w pierwszej „30”, a jako pierwszy na mecie zameldował się Daniel Martin.

Tuż po starcie oderwała się 5-osobowa grupka, w której nie było zawodników CCC Sprandi Polkowice. Wypracowała ona sobie ponad 5 minut różnicy, a peleton, zdając sobie sprawę z wymagającej końcówki, pilnował, by przewaga utrzymywała się na łatwym do skasowania poziomie.

Ostatecznie ucieczka została wchłonięta ok. 12 kilometrów przed metą. Zawodnicy polkowickiego zespołu jechali wtedy na czołowych pozycjach w grupie, czekając na decydujące rozstrzygnięcia.

Na finałowym podjeździe kilkakrotnie dochodziło do ataków. Próbował m.in. duet Sonny Colbrelli, Imanol Estevez, ale ich akcja zakończyła się stosunkowo szybko. Później ruszył Jose Herrara, ale on także został doścignięty. Najbardziej zdecydowane przyspieszenie wykonał Daniel Martin. Oderwał się on samotnie na ostatnim kilometrze i nie stracił prowadzenia do samego końca. Tuż za szczytem, na krótkim zjeździe, gdzie usytuowana była „kreska” mógł się cieszyć ze zwycięstwa. Drugi był Herrada, a trzeci lider wyścigu Wout Poels.

Victor de la Parte zameldował się 23 sekundy za triumfatorem, na 29. miejscu. Był najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem CCC Sprandi Polkowice.