Aktualności

Volta a Valenciana: Mihaylov próbuje sił w ucieczce

Nikolay Mihaylov był jednym z bohaterów 3. etapu Volta a la Comunitat Valenciana jadąc przez większość dnia w głównej ucieczce. 

Czołowa grupka nie tworzyła się długo. Praktycznie pierwsze próby ataku okazały się skuteczne i po pewnym czasie uformowała się 7-osobowa ucieczka. Razem z Mihaylovem załapali się do niej również Roman Maikin (Gazprom-RusVelo), Artem Ovechkin (Gazprom-RusVelo), Enrico Barbin (Bardiani – CSF), Garikoitz Bravo (Euskadi Basque Country – Murias), Antonio Molina (Caja Rural – Seguros RGA) i Jorge Cubero (Burgos-BH). Wspólnie wypracowali ponad 4-minutową przewagę.

Pomimo zgodnej współpracy i ogromnej pracy włożonej w jazdę, szanse uciekinierów na pokonanie peletonu były niewielkie. Grupę zasadniczą prowadziła ekipa lidera, Team Sky. Była ona bardzo zmotywowana, by skasować odjazd i narzuciła niezwykle wysokie tempo.

Mihaylov i jego towarzysze z ucieczki zostali wchłonięci ok. 13 kilometrów przed metą. W tym momencie rządy w peletonie objęły drużyny sprinterskie, starające się ustawić swoich sprinterów do decydującej rozgrywki.

W finałowym, bardzo zaciętym sprincie, najszybszy okazał się Dylan Groenewegen (Team LottoNL-Jumbo), który zaledwie o przysłowiowy błysk szprychy pokonał Nacera Bouhanniego (Cofidis). Trzeci był Alexander Porsev (Team Katusha).

Bartłomiej Matysiak był najszybszym z zawodników CCC Sprandi Polkowice i finiszował na 15. miejscu.