Volta ao Alentejo: Grzegorz Stepniak drugi na 3. etapie.

Zwycięzcą 3. etapu wyścigu Volta ao Alentejo (2.2 UCI) został Rosjanin z ekipy Lokosphinx, Sergey Shilov. Na mecie w Ouriqe pokonał Grzegorza Stępniaka (CCC Polsat Polkowice) i Tyler`a Daya (Team Bonitas).

Podczas trzeciego dnia wyścigu, kolarze mieli do pokonania trasę o długości 168 kilometrów, która prowadziła po wyjątkowo płaskim terenie. Kolarze wystartowali w miejscowości Odemira i po przejechaniu całego dystansu etapu finiszowali w niewielkiej miejscowości Ourique. Meta wyścigu usytuowana została na niewielkim podjeździe.

3. etap wyścigu, to kolejny dzień bardzo dobrej i aktywnej jazdy kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice. Mimo wielu akcji zaczepnych, prób odjazdów, peleton przez większość trasy jechał razem. Ożywienie następowało jedynie wtedy gdy kolarze zbliżali się do lotnych premii. Kiedy peleton zbliżał się do mety i było wiadomo, że walkę o zwycięstwo stoczą sprinterzy, mocno zaczęły pracować ekipy mające w swoich składach sprinterów. Mocniej zaczęli pracować również zawodnicy CCC, co m.in. doprowadziło do porozrywania peletonu na mniejsze grupy. Na czele utworzyła się 44 osobowa grupa kolarzy w której jechali wszyscy zawodnicy „pomarańczowych”.

Tuz przed samą „kreską”, która usytuowana była na niewielkim podjeździe, bardzo mocno „pociągnął” Bartek Matysiak, co wykorzystał Grzegorz Stępniak, podejmując walkę o zwycięstwo etapowe. Niestety zabrakło niewiele a ze zwycięstwa mógł się cieszyć Rosjanin Sergey Shilov, który o przysłowiowy „błysk szprychy” wyprzedził Stępniaka. Jako trzeci finiszował kolarz z RPA, Tyler Day.

Bardzo dobre, 8. miejsce zajął Bartek Matysiak, a pozostała szóstka kolarzy CCC przyjechała w grupie zasadniczej z czasem zwycięzcy.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie objął, Portugalczyk Samuel Caldiera. Najlepszy z Polaków – Bartłomiej Matysiak, jest 11 ze stratą 14 sekund do lidera.
Ekipa CCC Posat Polkowice zajmuję 5. miejsce w klasyfikacji drużynowej.