Vuelta a Alentejo: 7 miejsce Grzegorza Stępniaka na 1 etapie.

Zwycięzcą 1. etapu wyścigu Vuelta a Alentejo (2.2 UCI ) został zawodnik ekipy Louletano, Jorge Martín Montenegro. Bardzo dobra postawa kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice. Grzegorz Stępniak finiszował na 7. pozycji.

Startem w Castelo de Vide, rozpoczął się czteroetapowy wyścig kolarski Vuelta a Alentejo (2.2 UCI ), w którym udział bierze ekipa CCC Polsat Polkowice. W wyścigu udział zgłosiło 20 ekipa zawodowym w tym 11 ekip kolarskich z Portugalii a także ekipy z Hiszpanii, Rosji, Niemiec i Holandii. Do Portugalii ekipa CCC udała się w składzie: Marek Rutkiewicz, Bartłomiej Matysiak, Mateusz Taciak, Adrian Honkisz, Łukasz Owsian, Grzegorz Stępniak, Paweł Charucki i Nikolay Mihaylov.

Podczas pierwszego etapu kolarze pokonywali odcinek długości 165,8 kilometra, który prowadził z Castelo de Vide do Redondo. Od samego startu w peletonie dochodziło do licznych ataków i prób odjazdów, choć nikomu nie udawało się odjechać na dłużej. Trasa pierwszego etapu nie była zbyt trudna a nieliczne wzniesienia nie spowodowały porwania peletonu. Do mety w Redondo przyjechał cały peleton z którego rozegrano finisz.

Jako pierwszy linie mety minął Argentyńczyk z ekipy Louletano, Jorge Martín Montenegro, który pokonał Samuela Caldierę (Carmim Prio) oraz Jose Goncalvesa (Onida).
Bardzo dobrze finiszowali zawodnicy ekipy CCC Polsat Polkowice. Grzegorz Stępniak minął linie mety na 7. miejscu, a na 15. pozycji finiszował Bartek Matysiak.